Zararlı Atıştırmalıkların Önüne Geç!

Aç olmadığın zaman bile kendini sürekli bir şeyler yemek isterken buluyor musun? Stresli olduğun zamanlarda, canın sıkıldığında veya yoğun geçen bir antremandan sonra bunu hissediyor olabilirsin. Oysa bazı durumlarda duyguların iştahınla hiçbir ilgisi olmasa da beynine aç olduğun mesajını yolluyor. Gereksiz atıştırmalıkların önüne geçmek için ipuçlarımızı keşfet!

Canın sıkıldığında özellikle evin içinde oyalanacak bir şeyler bulamadığında kendini dolabın başında bulduğuna eminiz! 🙂 Bu durumda genelde canımız pek de sağlıklı olmayan cips, çikolata, dondurma gibi atıştırmalıklar ister. Buzdolabının önünden eli boş dönmenin çok kötü bir his olduğunu biliyoruz. Bu durumlarda badem, ceviz gibi sağlıklı kuruyemişler veya meyve yemeni öneririz.

anagorsel

Açlık ve susuzluk hissettiğimizde beynimize hemen hemen aynı kodlarda mesajlar iletilir. Bu nedenle de, vücudumuz sıklıkla susuzluk hissini açlıkla karıştırır. Yemek yediğin halde canın tekrar bir şeyler yemek istiyorsa bunun sebebi dokularındaki su kaybı olabilir. Unutma günde en az 2 litre su!

beslenme3

Özellikle arkadaşlarınla dışarı çıktığında diyetteysen bile kaçamak yapmak isteyebilirsin. Tatlıların ve hamur işlerinin arkadaş ortamında çok cazip geldiğini biliyoruz. Bunun yerine sağlıklı atıştırmalıklar tercih edersen sonradan pişmanlık yaşamazsın.

09d8f56a9d2adbdbce18afe44be9a2c0

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir