Yatırım Yaptığınız Çantalar İçin Bakım İpuçları

Satın aldığınız lüks çantaların keyfini uzun süre yaşamak istersiniz yada stilinizi güncelleyip, gardırobunuzda yer açmak için gelecekte satmayı düşünebilirsiniz.

Çantanızın daha uzun ömürlü aynı zamanda satış değerinin de yüksek olması için bakım ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz:

1-Marka uzmanına doğru sorular sormak: Çantanızın bakımı hakkında marka uzmanlarına sorular sorun. Örneğin sağlam deri, hassas derinin kullanımı farklıdır. Bunun yanı sıra çantayla ilgili bir sorunla karşılaştığınızda hizmet veriyorlar mı öğrenin.

2-Koruyucu kutu ve bez çanta: Şeklini korumak, rahatça saklamak ve derinin şeklini kaybetmemesi için yardımcı olacaktır. Toz torbası sayesinde toz, potansiyel ışık ve sudan korunur.

image

3-Düzenli bakım için zaman ayırın:Derinin ve markanın önerisine bağlı olarak, deri kremi veya nemli bir bez ile silebilirsiniz. Donanımlarının parlaklığı için parlatma bezi kullanın. Ve çantanın içini unutmayın. Düzenli olarak astarı temiz bir fırça veya tüy bırakmayan silindir ile temizleyin.

image

4-Çantanı tasarla: Özellikle LV speedy ve Hermes gibi çantalarda aşınmaya karşı, tutma yerlerini eşarp ile bağlayarak dekoratif bir koruma kalkanı oluşturabilirsiniz.

image

Bu ipuçlarını dikkate alırsanız çantanız iyi görünümünü kaybetmeyecektir.

Son tavsiyemiz yatırım yaptığınız çantayı takmaktan korkmayın! Dolabınız müze değil, bu çantalar zevkle kullanmak içindir.

image

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir