Yaşını Olduğundan Büyük Gösteren 5 Makyaj Hatası

Her gün makyaj yapıyoruz, peki ne kadar doğru yapıyoruz? Bazı basit makyaj hataları yaşımızı anında büyütebilir. Her zaman genç ve sağlıklı görünmek için uzak durman gereken makyaj hatalarını seninle paylaşıyoruz!

1-Yanlış Fondöten Seçimi

Cilt tipine uygun fondöten seçmemenin yaşını büyük gösterebileceğini biliyor muydun? Pudralı ve mat fondötenler cildindeki kırışıklıklara yerleşir ve kuru bir görüntü oluşturur. Bunun için hafif ve likit yapıda ürünleri seçmeni öneririz.

92c3f4bd3e722ffc060664ab572bf532

2-Göz İçine Kalem Sürmek

Göz içine kalem sürmek gözlerini olduğundan çok daha küçük gösterir. Kalemi veya eyeliner’ı sadece göz kapağının üzerine sürmelisin. Siyah yerine kahverengi kalem tercih ederek de çok daha doğal bir görünüme ulaşabilirsin.

3-Çok Açık Renk Kapatıcı Kullanmak

”Göz altlarım aydınlasın diye açık renk kullanıyorum” diyorsan çok büyük bir yanlış yapıyorsun demektir. Göz altında kendi renginden çok açık tonlarda kullandığın kapatıcı göz altlarını aydınlatmaz, morlukları ön plana çıkarır.

01154d9aa3a9667f06b2869256a9073d--hair-and-makeup-makeup-tips

4-Parlak Far Kullanmak

Parlak ve ışıltılı farlar doğru kullanıldığında gözleri belirginleştirir. Ancak bu tarz farları tüm gözünüze sürmemeye dikkat edin. Göz pınarları ve kaş kemiği bunun için ideal.

5-Rimeli Abartmak

Kirpiklerine çok fazla rimel uygulamak, ilk bakışta güzel bir görünüm oluştursa da belli bir süre sonra kirpiklerinin ağırlaşarak gözlerinin aşağıda gözükmesine sebep olur.

yeni

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir