Yaşam Kaliteni Arttıracak Öneriler

Bazen hepimiz rutin hayatımızın içinde kaybolabiliyoruz. Fakat yaşam kalitemizi arttırrmak, hayattan keyif almak ve daha mutlu olmak tamamen bizim elimizde! Vereceğimiz basit ama etkili öneriler ile sen de yaşam kaliteni arttırabilirsin.

Kahvaltının Önemi

Güne mutlaka kahvaltı ile başla. Güne kahvaltıyla başlamak hem metabolizmanı çalıştıracak hem de verimini yükseltecek. Ayaküstü atıştırmaklıklar yerine düzgün bir kahvaltı edersen kısa sürede acıkmadığını farkedeceksin.

02e95e20d693e2cf583af08d2b86b7e2--breakfast-in-bed-broadway

Kendine Vakit Ayır

Sadece haftasonu değil haftaiçi de kendine vakit ayırmaya özen göster. En sevdiğin filmi izle, kitap oku, arkadaşlarınla vakit geçir. Bunlar sana çok iyi gelecek! 🙂

10.8_AG_hidden_value_network

Egzersiz Yap

Günlük hayatının stresini üzerinden atmak ve vücut direncini arttırmak için haftada birkaç gün egzersiz yap. 1 saatlik yürüyüşten sonra bile kendini ne kadar dinç ve mutlu hissettiğini sen de göreceksin.

1f4b3d6589fa87d8f2961b65358e26d5

 

Uykunu Almaya Özen Göster

Sabahları erken kalkıyoruz, gün içinde yoruluyoruz ve yine geç yatıyoruz. Bu döngü içerisinde nasıl mutlu ve sağlıklı kalabiliriz? Fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı olabilmenin en önemli şartlarından biri uyku. Uykunu dengede tutarsan daha enerjik olacaksın.

friends

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir