Yanlış Bilinen Moda Kuralları

Moda kendini sürekli yenileyen bir olgu. Kalıplaşmış moda kuralları artık çok eskide kaldı. ”Kışın beyaz giyilmez, ayakkabı çanta ile uyumlu olmalıdır” sözlerini geride bıraktık, modayı özgürce kendimize uyarlamaya başladık! 🙂

1-Desenli Parçalar Birlikte Giyilmez

Bu kural çoktan moda dünyasının derinliklerine gömüldü. Farklı farklı desenleri bir arada kullanmak artık çok moda. Desenlerin zıtlığından bir ahenk yarat ve bütün dikkatleri üzerinde topla!

2c03f558ffdeece045dfe99e502c8b3f

2-Denim Üzerine Denim Kullanılmaz

Bunu birkaç yıl önce duysaydık normal gelebilirdi 🙂 Ancak artık bu kural tarihe karıştı. Jean pantolonla kombinlenen jean gömlekleri artık sıklıkla görüyoruz. Baştan aşağıya bütünlükte olan bu görünüm bizim çok hoşumuza gitti!

desconstruída

3-Ya Feminen Ya Maskülen Olmak Gerekir

Artık feminen parçalar maskülen parçalarla şık bir kontrast oluşturuyor. Baştan aşağı feminen olmak artık out! Şık bir elbiseyi artık hırkalarla veya daha maskülen ayakkabılarla kombinleyebilirsin.

veste-masculine-imprimee-carreaux-pied-de-poule

4-Spor Ayakkabı Sadece Spor Kombinlerde Kullanılır

Spor ayakkabılar artık her stilin yıldızı. Spor ayakkabılarını kalem eteklerle veya elbiselerinle kombinle. Bu tarz olmanın en kolay yollarından biri. Şık olabilmek için sadece topuklu ayakkabılara mahkum değiliz 🙂

blog-mode-05-1240x1860

5-Açık ve Pastel Tonlar Kışın Kullanılır

Pastel tonları artık her sezon görebiliyoruz. Kışın beyaz giyilmez gibi söylemler artık çok geride kaldı! Bu tonlar için baharı beklemeye gerek yok, pastelin en güzel tonlarını kış dolabına uyarlamaya ne dersin?

79a672ba98b0539b2173fc34c9be4e82

ModaCruz’daki tüm fırsatları keşfetmek için tıkla!

ModaCruz Moda Editörü

Ece GÜÇEL

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir