Vücut Tipine Göre Giyinme Rehberi

Vücut tipine göre giyinmenin çok önemli olduğu bir gerçek. Hangi vücut tipi nasıl giyinmeli senin için yazdık!

Kum Saati:

İnce bir bel, geniş omuzlar ve göğüsle aynı orantıda kalçalarla tanımlanan kum saati vücut tipine sahipsen, kıyafet seçimi açısından en şanslı gruptasın demektir. Bu tip vücutlarda en önemlisi ince bele dikkati çekmektir. Dar elbiseler, kalem etekler çok dar olmayan basic üstler tercih etmelisin. Çok bol kıyafetlerden ise uzak durmayı unutma!

kumsaati_blog

Armut:

Armut vücut tipi kalça ölçüsünün en geniş olduğu vücut tipidir. Kum saati vücutlara oranla daha dar bir üste sahip olan armut tipi vücutlarda tek fark daha geniş kalçalardır. Jeanlerde ve eteklerde bele oturup aşağıya doğru bollaşan modelleri tercih edebilirsin. Koyu renk altlar tercih ederek kalçalarını daha küçük gösterebilirsin.

armut_blog

Elma:

Elma vücut tipinde kilolar karın etrafında toplanır bu yüzden dikkatleri karından uzaklaştırmak gerekir.  Elma vücut tipinin yapacağı en büyük giyinme hilelerinden biri çok dar paçalı pantolon giymemek olacaktır. Bol paça pantolonlarla vücut orantılı gözükür. Sivri burun ayakkabı da bu vücut tipine sahipsen vazgeçilmezin olsun!

elma_blog

Dikdörtgen:

Dikdörtgen vücut omuz ve kalçaların eşit ölçülere sahip olması, belin de kalçalarla hemen hemen aynı ölçülerde olmasıdır. Eğer sen de kendini böyle tanımlıyorsan dikdörtgen vücuda sahipsin demektir. Anvelop elbiselerle vücut hatlarını ortaya çıkarabilirsin. Vücudunu orantılı göstermek için omuzlarını ortaya çıkarmayı da ihmal etme!

dikdortgen_blog

Modacruz Moda Editörü

Ece Güçel

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir