Vücut Tipine Göre Abiye Seç

Mezuniyet ve düğün sezonu iyice yaklaşmışken kendi tarzına uygun bir abiye aradığını çok iyi biliyoruz! Fakat alacağın abiyenin vücut tipine uygun olup olmadığını biliyor musun? Unutma ki çok şık ve pahalı bir abiye bile eğer vücuduna uygun değilse güzel durmayacaktır. Vücut tipin hangi modeli işaret ediyor hemen keşfet!

Kum Saati

İnce bir kemik yapısı, belirgin ince bel, kavisli, yuvarlak ve iri kalçalar bu vücut tipinin belirgin özellikleridir. İdeal şekil olarak kabul edilen kum saati vücut tipine sahipsen şanslısın demektir! Vücut hatlarını ortaya çıkartacak balık modeli abiyeler tam sana göre.

abiye

Armut

Bu vücut tipinin özellikleri genellikle  dar göğüs kafesi, ince ve kavisli bel, iri kalçalar ve dolgun üst bacaklardır. Göğüs dekolteli veya yüksek bel elbiseler  seçip karın bölgesinden hafifçe inmesini sağlayabilirsin. V yaka elbiseler de ilk tercihlerin arasında olmalı. Kalçandan daha çok göğüs dekoltene dikkat çekebilirsin.

anagorsel2

Dikdörtgen

Kıvrımsız, düz inen vücut hatlarına sahipsen yapman gereken, kıvrımlı hatlar ilizyonunu yaratmak olmalı. Omuzlarını geniş gösteren, bele doğru incelerek oturan, alt kısmına doğru açılan bir abiye vücudunu daha kıvrımlı gösterecektir.

abiye3

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir