“Tarz”anya Canavarı”

İnsanın bir tarzı olmalı cümlesini çok kere çok kişiden duymuşsunuzdur..

Tarz, stil sahibi ya da günümüz Türkçesiyle ikon model olmak kimine göre 10 dk lık bir işken kimileri için kabusa dönüşebiliyor. “Bugun Ne Giysem” diye bir program vardı biliyorsunuz. “Bızımla deyılsın” diyen Ivana Sert’in dediği gibi “Bacakla guzeal yuz guzeal ama canta olmamış.” Yani diyor ki, giyinememişsin..

Peki nasıl güzel giyineceğiz? Giyinirken Nelere, Nasıl, Nerde, Ne zaman dikkat edeceğiz?

Çok basit.. Öncelikle yerine göre giyineceğiz. Bir kınaya giderken eşofman giymeyiz öyle değil mi? Yada sırtı açık dore pullu bir elbiseyle spor yapmayız.. Nereye göre giyinmeyi bünye otomatik biliyor zaten.. Mesele Nasıl ve Nelere kısmında..

 Nasıl?

 Zevkler ve renkler tartışılmaz demiş büyüklerimiz. Çok doğru. Ama neden daha iyisi olmasın ki?  Sürekli moda dergileri karıştırarak o ünlü ne giymiş bu aktör ne takmış taklit etmek yerine şimdiki zamandan önce insanlar neler giymiş nerelerde giymiş onlara da bir göz atmak gerekir.

Her sabah dolabın önünde “off ne giysem” diye düşünerek kaybettiğiniz zamanı sadece işaret parmağınızı oynatarak kazanabilirsiniz. Üstelik bu “zahmetli” işi sayısını dahi bilmediğiniz kadar çok gardroba bakarak yapabilirsiniz. Kısacası, üzerinizde bornoz alışveriş yaptığınızı hayal edin. Hiç bir farkı yok !!

İlham kaynağınız diğer insanların önceden Neleri, Nerde, Ne zaman giydikleri olabilir. Başkalarının giymediklerinden kendinize yepyeni bir gardrop oluşturabilirsiniz. Üstelik bu sayede bir davette biriyle pişti olma riskiniz de ortadan kalkmış  olur.

Modacruz kapısı olmayan sonsuz bir gardrop. Modacruz’da kendi gardrobunuzu oluştururken hem başkalarına ilham olur hem de siz diğer modacruz dolap sahiplerinden kendinize yeni kombin ve tarzlar yaratabilirsiniz.

İkinci el giymek bir tarz değil  felsefedir.

Hepinize ikinci el moda yolunda kazançlı ve keyifli yolculuklar dileriz..

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0