Stilinizi oluştururken daha uzun görünmenin yolları

Oversized çantaların çok moda olduğu bir gerçek ancak boyunuz kısa ise büyük çantalardan kaçınmanız gerekiyor aksi takdirde boyunuzu olduğundan kısa gösterebilir. Clutch tarzındaki çantalar daha ideal bir seçim olacaktır.

Saçınızı topuz yaparak ya da tepeden toplamak da yine uzun bir görünüm elde etmenin yollarından biridir.

Dikine uzun çizgili gömlek ya da pantolonlar giymek,yüksek belli pantolonlar üzerine ince kemer kullanmak da uzun görünüm kazanmanıza katkı sağlayacaktır.

Diz hizasında ve dizin aşağısında etek modelleri de olduğunuzdan kısa görünmenizi sağlar, bunun yerine diz üstü etek ya da flare pantolon tercih edebilirsiniz.Flare pantolonların altına giyeceğiniz topuklu ayakkabı da doğal ve uzun bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Yukardan bakıldığında ayağınızın üstünü daha çok açıkta bırakıp gösteren modeller daha uzun görünmenizi sağlar; sivri burun stilettolar ya da babetler gibi.Ayağınızın üzerini tamamen kapatan Oxford ya da spor ayakkabı modellerinden uzak durmanız gerekiyor.

Son olarak fazla kilonuz yoksa mutlaka yüksel bel ve bol paça pantolon giymenizi, olabildiğince koyu tonlarda tek renk giymeye özen göstermenizi öneriyoruz. Tek renk olduğunuzdan daha uzun ve dengeli bir görünüm sağlayacaktır.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0