Son yılların hit makyaj trendi : Contour- Highlight  

image8

Bu yazıda contour-highlight işlemine ait tüm püf noktaları ve detayları inceliyor olacağız . Mesela akıllara ilk gelen birkaç soruyla başlayalım ;
 ▪️Krem ürünler mi? Toz ürünler mi?
 ▪️Kontürleme işlemi için hangi renkleri tercih etmek gereklidir?
 ▪️Bronzerlarla köntürleme işlemi yapılır mı?
 ▪️Kontür  – highlight işlemi nasıl yapılır ve ne ile uygulanır?
      Bu sorular benim sıklıkla aldığım ve aslında kişilerin en çok takıldığı noktaları oluşturmakta, hemen bu püf noktalardan başlayalım , sonrasında da trendlerden bazı örneklere değinerek devam edelim .
image6
Öncelikle cilt tipinizi belirleyip ona göre ürün seçmeniz sizin faydanıza olacaktır.
-Cildiniz yağlı ise toz, kuru ise krem kontür ve highlight ürünlerini tercih etmeniz makyaj kaliteniz açısından daha iyi olacak, makyajınızın daha uzun süre bozulmadan kalmasına olanak sağlayacaktır.
-Peki ya renkler? Kontür işlemi için tamamen gölge rengine yakın renkleri tercih etmeniz ve içinde turunculuk bulunmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Gölge rengini biraz açacak olursak; yüzünüze  herhangi bir açıdan ışık vurduğunda diğer gölgede kalan kısımda oluşan renge en yakın renk sizin kontürleme işlemi için ideal renginizi oluşturur. Doğal sonuçlar için turunculuktan uzak durmakta fayda var.
Bronzerlar ise sun kisses etkisi yaratmak için turunculuk barındıran ürünlerdir ve kontürleme işleminden farklı şekilde uygulanır , yine cilt tipinize göre krem ve toz bronzerlar tercih etmelisiniz. Kontürleme işlemi yapılan bir makyaj uygulamasında aynı zamanda bronzer da uygulanabilir .
 Contour- Highlight
Peki ya highlight rengi nasıl olmalı ? Öncelikle alt cilt tonunuzu bilmelisiniz. Bunu ise damarlarınızın rengini gözlemleyerek bulabilirsiniz. Eğer damarlarınız yeşil gözüküyorsa sarı alt tonlu , mavi gözüküyorsa pembe alt tonlusunuzdur .
-Sarı alt tonlular sarımsı highlight , pembe alt tonlular ise pembemsi highlightları tercih ederek en doğal sonuca ulaşabilirler .
Contour- Highlight
Toz kontür ürünlerini açılı fırçalarla,toz highlightları yelpaze fırçalarla uygulamanın en iyi sonucu verdiğini düşünüyorum .Krem ürünlerde ise sünger yada daha sentetik kıllara sahip aynı formda fırçalar kullanılabilinir.
  Trend Alarmı
Yoğun highlight ve mat dudaklar  son dönemlerin hit görüntüsü olarak karşımıza çıkıyor , ama eğer teni mat tutmak isterseniz ki son zamanlarda pek tercih edilmiyor; malum strobing makyajlar ıslak ten görünümü çok popüler,  o zaman ise dudakları nemli bir rujla tamamlayabilirsiniz .
Sevgilerimle ,
Modacruz Konuk Yazar

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir