Son Ayların Yükselen Trendi: Choker Kolyeler

 

Choker kolyeler 90’lardan sonra 2016’da tekrar karşımıza çıkmaya başladı. Geçtiğimiz yıl moda haftalarında  Alexander Wang, Oscar de la Renta, Stella McCartney, Saint Laurent gibi  tasarımcılar choker kolyelere defilelerinde sık sık yer vererek bize bu trendin tekrar popüler olacağının ipucu vermişti.

 

choker

 

Özellikle son aylara baktığımızda herkesin bu kolyelerin değişik çeşitlerini farklı farklı kombinlediğini görebiliyoruz. Çünkü bu kolyeler en sıradan kombini bile çok farklı ve cool bir hale getirebiliyor. Bu trendi ünlüler de yakından takip ediyor.

 

Choker kolyelerin birçok çeşidi var. Bunlardan birkaçı;

 

1-Şık olanlar

Bu tarzdakiler daha şık ortamlar için uygun olmakla beraber boynu daha zarif ve ince gösteriyor. Geriye doğru taranmış saçlarla birleştirildiğinde ise ortaya hoş bir görüntü çıkıyor.

choker2

2-Süet veya Kadife İp ile Yapılanlar

Bu tarzı başarmak aslında hem çok kolay hem de çok hesaplı. Kadife veya süet bir ipi boyuna dolayıp choker kolye efekti yakalamak mümkün. Ünlülerin de günlük hayattaki tercihi bu yönde.

 

choker3

 

3- Üst Üste Takmak

En popüler akımlardan biri de chokerları birbirleriyle kombinlemek. Hem günlük hayatta, hem de özel günlerde rahatlıkla kullanılabilir.

choker kolyeler

 

Sen de choker kolyeler ile en sade kombinini bile hareketlendirebilirsin.

Choker kolye modellerini incelemek ve satın almak için tıkla.

Modacruz Jr. Moda Editörü

Ece Güçel

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir