Kozmetik Ürünler Nasıl Dezenfekte Edilir?

Kozmetik ürünler temizlenmediğinde, dezenfekte edilmediğinde bazen sorunlara yol açabilir. Hem alırken hem de satarken dikkat etmen gereken birkaç ipucunu senin için paylaştık!

Rujlar:

Rujlar hem satarken hem de alırken en çok özen göstermemiz gereken kozmetik ürünlerinden biri. Direkt dudağa temas ettiği için daha çok hassasiyet göstermelisin. Satılan rujunu göndermeden önce mutlaka eczanelerde bulabileceğin saf alkolle dezenfekte et. Bir kabın içine alkolü doldurup ruju batır, işte bu kadar kolay!

528e0b5655b1704e7faae18b8584da63

Rujlar için tıkla!

 

Göz Kalemleri:

Göz kalemleri en kolay dezenfekte edebileceğimiz kozmetik ürünleri. Kalemtıraşla ucunu açarak kolay bir şekilde dezenfekte edebilirsin. Aynı şey kalem formundaki ucu açılabilen rujlar ve dudak kalemleri için de geçerli.

12-Pcs-Set-Ladies-Colorful-Waterproof-Eyeliner-Pencil-Long-Lasting-Eye-Pencil-Kit-Makeup-Cosmetics-Eye

Göz kalemleri için tıkla!

Pudra Formundaki Ürünler:

Pudraları, allıkları ve göz farlarını yine eczaneden alacağın alkolle dezenfekte edebilirsin. Ürünlerin üstüne alkolü püskürttüğünde her şey hallolmuş olacak! Merak etme ürün kuruduktan sonra yine eski haline dönecek 🙂

b53d1116a608c7b0d6131d70dd6db564

Allıklar için tıkla!

Makyaj Fırçaları:

Makyaj fırçaları temizlenmeden kullanıldığında, aynı kişi kullansa bile, yüzde sivilce gibi sorunlara yol açabilir. Makyaj fırça ve süngerleri akan sıcak suyun altında beyaz sabuna sürterek ya da anti bakteriyel bir sabunla fırçadan temiz su akana kadar köpürterek temizleyebilirsin. Fırçaların yeni gibi olacak!

22a88e2a2a8bd55f8cfac1f4844e8c9b

Makyaj fırçaları için tıklayın!

Modacruz Güzellik Editörü

Ece Güçel

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Modacruz’da Güvenilir Bir Satıcı Olmanın 4 Yolu

Dolabınızda yapacağınız ufak değişiklikler güvenilir bir satıcı olmanızı sağlayabilir. Bunun için hemen size vereceğimiz önerileri uygulamaya başlayın.

1- Profil Fotoğrafınız

Profil fotoğrafınızın olması küçük ama etkili bir yöntemdir. Bu sizin gerçek bir kişi olduğunuzu ve dolandırıcı olmadığınız anlamına gelir.

Screenshot (8)

2-Satış Sonrası Dönüşler

Satışlarınızdan sonra olumlu dönüşler almak için, gönderdiğiniz ürünlerin fotoğraf ve açıklamalarla birebir ölçüşmesi ve pakete gösterdiğiniz özen göstermenizi öneririz. Alıcıların olumlu yorumları ve sizi değerlendirirken 5 yıldız vermesi güvenilirliğinizi arttıracak ve bir sonraki satışınızı da etkileyecektir.

Screenshot (8)

3-Sorulara Hızlı Cevap

Modacruz dolabınıza ve ürünlerinize gelen yorum ve sorulara mümkün olduğu kadar hızlı, kibar ve dürüst cevaplar vermeye özen gösterin. Bu şekilde kullanıcıların sizi takip etmesini sağlar ve meraklı kullanıcıların sizin müşteriniz olmasını sağlarsınız.

güvenilir bir satıcı

4-Ürün Fotoğraf ve Detayları

Düzgün çekilmiş fotoğraflar ve detaylandırılmış ürün açıklamaları alıcıların akıllarındaki soruları en aza indirger. Bu yüzden 1 ya da 2 adet yerine 4 fotoğraf karesini kullanın ve ürününüzün her açısından çekmeye gayret edin. Faturanız var ise fotoğraf ile beyan edebilirsiniz. Ürün açıklamalarında gereksiz bilgilere yer vermekten kaçının. Koyduğunuz ürünün materyalini mutlaka belirtin. Bu açıklamalarınız önemlidir çünkü anlatımlarınıza göre karşı tarafın ürün algısı kafasında şekillenir.

Hemen Satmaya Başlayın!

Keyifli Satışlar Dileriz.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Satışınızdan Nasıl İyi Geri Dönüş Alırsınız?

Modacruz’da iyi bir satıcı olmanız için size verdiğimiz ipuçlarına yeni ve önemli bir öneri daha ekliyoruz: Satış sonrası iyi bir hizmet!

Satışınızı gerçekleştirdiğiniz kıyafetinizi ve aksesuarlarınızı bakımı yapılmış şekilde yeni sahibine göndermek; hem karşı tarafı memnun edecek hem de ileride sizden yeniden alışveriş yapmasını sağlayacaktır.

satış

Hangi Ürüne Nasıl Bakım Yapabilirsiniz?

-Kıyafetler, temiz ve ütülü olmalı, kuru temizleme gerekiyorsa yaptırılmalı.

-Çantaların içi ve dışı temizlenmeli, lostra veya markasına ait mağazadan bakım hizmeti yaptırılmalı.

-Ayakkabılar, mutlaka nemli bir bez ile temizlenmeli, lostrada bakım gerekiyorsa yaptırılmalı.

-Takılar, sağlam ve temiz olmalı, tamiri yapılmalı.

-Aksesuarlar, (saat, gözlük vb.) kullanılabilir durumda olmalı, gözlük ve saat dükkanlarında bakımı yaptırılmalı.

Satışınızı özenli göndererek; bir zamanlar değer verdiğiniz ve severek giydiğiniz eşyalarınızı, bir başkasının da severek kullanacağını bilmek sizi mutlu edecektir.

Sunum Önemlidir!

Modacruz’da yaptığınız satışları daha özenli bir hale getirmek için ürün paketleme önemli bir adım. Bunun için ürünlerinizi onlar için daha da şık bir hale sokabilirsiniz. Çok uygun fiyatlarla yaratıcı ve özenli hediye paketi seçenekleri için yazımızı okumaya devam edin.

1- Ürününüzün temiz, kırışmadan ve kaliteli bir şekilde alıcıya ulaşmasını istiyorsanız onu sadece bir torbaya koymak yerine sade bir şekilde paketleyebilirsiniz. Bu paketleme için her yerde bulabileceğiniz pelur kağıtlarından yardım alabilirsiniz. Pelur kağıdına sardığınız ürününüzü bir torbaya güzelce yerleştirdikten sonra ürününüzü kargoya verebilirsiniz.

modacruz paketleme

2- Pelur kağıdı sizin için yeterli değilse ve ürünlerinizi daha özenli bir şekilde yollamak istiyorsanız, kraft kağıdından da yardım alabilirsiniz. Kraft kağıdının en güzel özelliği üzerine bir şeyler yazılabilmesidir. Zamanında çok severek aldığınız ürününüzü başka birine yollarken ona güzel ve minik bir not yazmak isteyebilirsiniz. Sizden özel bir paket gitmesi, alıcıya da çok memnun edecektir.

kraft kağıdı modacruz

3- Eğer ezilme ya da kırılmasını istemediğiniz bir ürün kargolayacaksanız (bu bir gözlük ya da takı olabilir), karton bir kutunun içine minik kağıt parçaları kesip onları kutunun içinde bir tomar haline getirebilirsiniz. Bu ürününüzü koruyacak ve bir kalkan görevi görecektir. Ya da çok uygun bir fiyata renkli kesik kağıt parçaları da alıp onu da paketinizin içine koyup alıcıyı minik bir sürprizle sevindirebilirsiniz.

modacruz hediye paketi

4- Eğer işi biraz daha ciddiye almak isterseniz dilediğiniz şekilde süslü hediye paketleri hazırlayabilirsiniz. Bunun için ürününüzün sığacağı şekilde bir kutu almanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde satacağınız ürün kırışmaz ya da kötü bir şekilde alıcıya ulaşmaz. Bu hediye paketleri için çok para harcamanıza gerek kalmadan, her yerden bulabileceğiniz kurdele, renkli kağıtlar ve boncuk ya da yapay çiçek gibi materyallerle kutularınızı hazırlayabilirsiniz.

hediye

 

Modacruz’da keşif yapmak için tıklayın!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest