İlk satışınızı gerçekleştirmeniz için ipuçları

Untitled-11. Kapak Fotoğrafınız

Kapak fotoğrafınız ürününüzün ilk fotoğrafıdır ve unutmayın ilk izlenim her zaman önemlidir. Fotoğraflarınıza alıcı gözüyle bakın ve  ürününüzün her açısının net, aydınlık bir şekilde görünür olmasına dikkat edin. Kıyafetinizin üzerinizde çekilmiş fotoğrafını da listeleyebilirsiniz.

2. Ürün açıklamasını hatasız yapın

Ürününüze doğru ve ayrıntılı açıklamalar yazmanızı öneriyoruz. Ürünün boyutları, materyal bilgileri, rengi, varsa kusuru  ve stil önerisi gibi sorulacak tüm soruların cevaplarını yazmanız satın al butonuna basılmasını sağlar.

3. Hızlı Dönüş

Ürünlerinize yorum yapıldığında zamanında cevap vermeye özen gösterin. Yoksa potansiyel alıcınızı kaçırabilirsiniz. Unutmayın, takipçileriniz aynı zamanda arkadaşınız sayılır.

4. Sosyal Olun

Modacruz’ da aktif bir kullanıcı olun; beğendiğiniz ürünleri favorileyin ve takip edin. Sevdiğiniz marka ve ürünlere yorumlar yaparak arkadaşlıklar kurun.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Ürünlerimi nasıl listelemeliyim?

hemensat1. Adım

Modacruz’ da satış için ürün listeleme basit ve ücretsiz. Başlamak için uygulamada“Hemen Sat” butonuna basın.

12. Adım

Sonra ürününüzün fotoğrafını çekin veya varolan fotoğrafını yükleyin.

IMG-20150604-WA00003. Adım

Fotoğraflarınızı yükledikten sonra ürün açıklama, başlık, fiyat vb. bilgilerini vermek için bir dakikanızı ayırın. Ve daha sonra Ürünü Ekle butonuna basıp, ürününüzü satışa sunun.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Lüks ürünlerimi nasıl satışa sunmalıyım?


1. Adım

Bir fotoğraf bin kelimeye değerdir. Lüks ürünlerinizin güzelliğini yakalamak için doğal ışıkta, açık ve net fotoğraflar çekin.

Çantalar için,

Çantanın tam olarak ön ve arka fotoğrafları, yakın çekim olarak markası ve donanım ayrıntılarının fotoğrafları.

Ayakkabılar için,

Ayakkabının tam olarak ön ve arka fotoğrafları, yakın çekim olarak markası ve ayakkabının tabanındaki ölçü ve izlerin fotoğrafı.

Saatler için,

Saatin tam olarak önden fotoğrafı, yakın çekim fotoğrafı ve mutlaka arkasında yazılı olan kısmın fotoğrafı.

2. Adım

Lüks ürünlerde tarih ve seri numaralar mevcuttur. Ürünün orijinalliğini doğrulamada yardımcı olduğundan fotoğrafını çekin.

Çantalar için,

Bazı seri numaraları deri etikette veya çanta üzerinde bulunur. Bu etiketleri ana iç cepte veya çantanın en altında bulabilirsiniz. Bu seri numaraları kullanan popüler çantalardan  Chanel, Chloe ve Fendi vardır. Bazı çantalarda seri ve tarih kodları markanın arkasında veya çantanın arkasında bulunmaktadır. (Örneğin Balenciaga, Gucci, Celine)

Ayakkabılar için,

Ayakkabıların benzersiz kodlarını iç kısmında, kayışında veya altında yakalayabilirsiniz.

Aksesuarlar için,

Tüm işlemeleri net bir şekilde yakalayın. Bazen küçük işlemeler toka kısmında olabilir.

3.Adım

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/uploads-eu.hipchat.com/161447/1553916/L8TQ0bm6lhH4C3U/13653244674992965558GucciUnisexBeltswithBillBoxCardPaperBagatanUnbeatablePrice13977376211411502686_1411503181.jpgLütfen orijinallik ile ilgili tüm belge, kart ve etiketlerini fotoğraflayın.

4.Adım

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/uploads-eu.hipchat.com/161447/1553916/jxezgVXA0rEvNQZ/KWK_Lumia_1020_20140702_11_52_28_Pro_1024x1024.jpg

Eğer ürünün ek aksesuarları mevcutsa fotoğrafını çekin ve açıklamalarda belirtin (örneğin kutu, bez torbası, yedek topuk donanımı, askısı vb. )

5. Adım

Herhangi kusuru, hasarı mevcutsa uyuşmazlık olmaması için mutlaka fotoğraf ile belirtin.

Ürünün açıklamasına yazılabilecek durumlar:

-Yeni-etiketli, bir kez kullanıldı, kondisyonu iyi vb. , bir yerinde hasar varsa mutlaka fotoğraflayın ve açıklamada belirtin.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

5 Adımda Modacruz’ da İyi Satış Yapmak

Modacruz’ da yeni yada şuan üyeliği devam eden kullanıcılarımız; satışlarınıza yardım etmek için buradayız. Dolabınızdaki kıyafetleri nakite çevirmek için en popüler Modacruz  ipuçlarını sizin için topladık.

İşte ipuçlarımız:

1. Ürün hangi kategoriye ait?

Satışa sunacağınız ürünleri listelerken kategorisini (aksesuar,takı,ceket,ayakkabı…) mutlaka doğru seçin. Alıcılar ürünleri kategorilerden aramaktadır.

2. Doğru bir açıklama yapın.

Önceden sevdiğiniz ürünü satarken mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamanız önemlidir. Öncelikle durum bilgisini  “Yeni-Etiketli” veya “Az kullanılmış” girin. Az kullandığınız ürünün “iyi durumda” veya “yeni gibi” olmasını belirtin; ikisi farklı şeydir. Rengini, ölçülerini ve kumaş bilgilerini yazın. Dilerseniz kombin önerisi de verebilirsiniz.

image

3.Ürün fotoğrafını çekerken özen gösterin.

Aydınlık ortamda, rengi doğru çıkacak şekilde net fotoğraflar çekin. Kıyafetleri çekerken ya askıya asın yada bir arkadaşınızdan yardım isteyerek üzerinizde ön ve arka olacak şekilde fotoğraflayın. Arka planınızın her zaman düz, sade olmasına dikkat edin.

4.Ayrıntıların da fotoğrafını çekin.

4 fotoğraf ekleyebildiğiniz için ürünün ayrıntılarını(cep,fermuar vs.) ve orjinalliğini temsil edecek kısımlarını da gösterin.

image

5.Kullanıcılarla iyi iletişim içinde olun.

Ürünleriniz hakkında doğru bilgi vermek (defolu, orjinal vs) sizi güvenilir kılar. Alıcılarınız sizi tercih eder ve alışverişte devamlılık sağlarsınız.

Mutlu kazançlar!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest