Takılarınızı Nasıl Fotoğraflamalısınız? 4 Başarılı İpucu!

original

Gardırobunuzda severek aldığınız fakat artık kullanmadığınız takılarınız boşuna yer mi kaplıyor? Size vereceğimiz  fotoğraflama ipuçları ile takılarınızı hemen satışa sunabilirsiniz. Emin olun sizin ilk başta o kolyeyi alırken yaşadığınız heyecana bir başkası da ortak olmuş olacak.

İşte size 4 başarılı önerimiz:

1- Işık Açısı:

Öncelikle fotoğrafınızı çekeceğiniz  takının ışık açılarını ve gölgenin düştüğü yeri iyi hesaplamalısınız. Çünkü fazla gölge oluşursa; takınızı olduğundan farklı gösterebilir ve karanlık çıkabilir.

Eğer dış mekanda çekim yapmak istiyorsanız; güneşin en tepede olduğu öğle saatlerini seçebilirsiniz. Daha yumuşak bir ışık istiyorsanız sabah erken saatlerde ya da 16:00’dan sonra çekim yapabilirsiniz.

Tabi herkesin gün ışığını beklemek gibi bir zamanı olmayabilir; sadece akşam saatlerinde çekmek gibi bir şansınız varsa ışık çok parlak olmadığından flaş kullanabilirsiniz ancak direkt olarak takıya gelmemesine özen gösterin. Takıların üzerine flaşı çok patlatırsanız beyaz noktacıklar oluşur; bunu engellemek için flaşın önüne beyaz bir plastik kart veya mendil koyabilirsiniz.

2- Yakınlaştır:

Takılarınızın fotoğraflarını çekerken tüm detaylarını yakalayabilmek için yakın çekim yapabilirsiniz. Boncuk, taş, desen ve materyaller böylece daha net anlaşılır.

maxresdefault

3- Arka Plan:

Takı fotoğraflarında arka plan oldukça önemlidir. Arka plan desen ve renkleri takının önüne geçmemelidir. Solgun beyaz veya pastel tonları kullanılmalıdır. Beyaz gibi arka planlar daha kolaydır çünkü ışığı daha kuvvetli hale getirir.

Beyaz olmayan arka planların avantajı ise, fotoğrafa başka bir anlam katar; hikayeleştirir.

Aretes-en-forma-de-animales-1

4- Stil Önerisi:

Takılarınızı kendi üzerinizde veya kıyafet üzerinde fotoğraflayarak; nasıl durduğunu göstermek her zaman işe yarar bir yöntemdir.  Mesela kolyenizi boynunuzda, yüzüğünüzü parmağınızda ve bileziğinizi bileğinizde gösterebilirsiniz. Eğer çok şık bir kolye ise güzel bir elbise ile kombinleyerek alıcılarınızın daha çok dikkatini çekebilirsiniz.

takı

Keyifli Satışlar Dileriz.

Hemen Satmaya Başla!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Ürünlerimi nasıl fotoğraflamalıyım ?

1- Düz arkaplan & Model

Kıyafetlerinizi giyerek tabiki daha iyi anlaşılabilmesini sağlayabilirsiniz. Size yardım edecek bir arkadaşınız  yanınızda ise üzerinizde ön&arka net gözükecek şekilde fotoğrafınızı çekebilir.

Arkadaşınız yanınızda değilse üzülmeyin problem yok. Her zaman emrinizde olacak bir çekim asistanınız aynanız olabilir! Işığı size vuracak şekilde ayarlayıp, ürünü odaklayarak fotoğraflayabilirsiniz.

fashion

Bir diğer seçimde  arka fonu düz olan bir duvar yada kapıya düzgün şekilde (kıyafetse ütülü olmalı) asarak ürününüzü fotoğraflayabilirsiniz.

Untitled-1

2- Doğal Aydınlatma

1

Mümkün olduğu kadar doğal ışıkta ve güneş ışığı iyi alan bir odada ürününüzü fotoğraflayın. Veya önden masa lambanızın ışığını verebilirsiniz. Mümkün oldukça flaş kullanmayın; flaş, renkleri yanlış gösterebilir.
Ayakkabı ve takılarınızı dışarıda üzerinizde de fotoğraflayabilirsiniz.

3- Odaklama ve Netlik

2

Fotoğraf çekerken otomatik odaklamayı kullanarak net görüntü elde edebilirsiniz. Mümkün olduğunca zoom yapmaktan kaçının, bulanık bir görüntüye neden olabilir.

4- Fotoğraf düzeltme

IMG_9444IMG_9445

Dikkat dağıtıcı alanları kırpın ve doğru renk, parlaklık için telefonunuzun fotoğraf düzenleme seçeneklerini kullanın.

5- Kapak Fotoğrafı

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/uploads-eu.hipchat.com/161447/1553916/LJgiONRho66ELLj/232-chanel-le-boy-flap-shoulder-bag-67025-in-black-original-suede-caviar-leather-0.jpg

Fotoğraflarınıza alıcı gözüyle bakın ve  ürününüzün her açısının net bir şekilde görünen fotoğrafını ilk görsel olarak kullanın.

Özellikle ayakkabı, çanta veya takılarınız orijinal kutusu duruyor ise, fotoğrafın odağı olmayacak şekilde bunlarıda fotoğrafa katarak daha çok ilgi uyandıracağından kapak fotoğrafı yapabilirsiniz.
Ürünü model üzerinde giyilmiş şekilde  internette bulabilirseniz kapak fotoğrafı yaptığınız takdirde satışınızı daha çok arttıracaktır.

6- Ayrıntılı Fotoğraflar

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/uploads-eu.hipchat.com/161447/1553916/j8vkyLOMdmE02ye/tumblr_inline_nj6yd2UYEq1sxtm1u.jpg

4 fotoğraf ekleyebildiğiniz için ürünün ayrıntılarını (cep,fermuar vs.) ve orjinalliğini temsil edecek kısımlarını da mutlaka gösterin.

Kutu veya toz torbası mevcutsa bunlarında fotoğrafını ürünle birlikte paylaşabilirsiniz.
Son olarak kendi stil ve kombin önerilerinizi sunmanız satışınızı arttıracaktır.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Lüks ürünlerimi nasıl satışa sunmalıyım?


1. Adım

Bir fotoğraf bin kelimeye değerdir. Lüks ürünlerinizin güzelliğini yakalamak için doğal ışıkta, açık ve net fotoğraflar çekin.

Çantalar için,

Çantanın tam olarak ön ve arka fotoğrafları, yakın çekim olarak markası ve donanım ayrıntılarının fotoğrafları.

Ayakkabılar için,

Ayakkabının tam olarak ön ve arka fotoğrafları, yakın çekim olarak markası ve ayakkabının tabanındaki ölçü ve izlerin fotoğrafı.

Saatler için,

Saatin tam olarak önden fotoğrafı, yakın çekim fotoğrafı ve mutlaka arkasında yazılı olan kısmın fotoğrafı.

2. Adım

Lüks ürünlerde tarih ve seri numaralar mevcuttur. Ürünün orijinalliğini doğrulamada yardımcı olduğundan fotoğrafını çekin.

Çantalar için,

Bazı seri numaraları deri etikette veya çanta üzerinde bulunur. Bu etiketleri ana iç cepte veya çantanın en altında bulabilirsiniz. Bu seri numaraları kullanan popüler çantalardan  Chanel, Chloe ve Fendi vardır. Bazı çantalarda seri ve tarih kodları markanın arkasında veya çantanın arkasında bulunmaktadır. (Örneğin Balenciaga, Gucci, Celine)

Ayakkabılar için,

Ayakkabıların benzersiz kodlarını iç kısmında, kayışında veya altında yakalayabilirsiniz.

Aksesuarlar için,

Tüm işlemeleri net bir şekilde yakalayın. Bazen küçük işlemeler toka kısmında olabilir.

3.Adım

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/uploads-eu.hipchat.com/161447/1553916/L8TQ0bm6lhH4C3U/13653244674992965558GucciUnisexBeltswithBillBoxCardPaperBagatanUnbeatablePrice13977376211411502686_1411503181.jpgLütfen orijinallik ile ilgili tüm belge, kart ve etiketlerini fotoğraflayın.

4.Adım

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/uploads-eu.hipchat.com/161447/1553916/jxezgVXA0rEvNQZ/KWK_Lumia_1020_20140702_11_52_28_Pro_1024x1024.jpg

Eğer ürünün ek aksesuarları mevcutsa fotoğrafını çekin ve açıklamalarda belirtin (örneğin kutu, bez torbası, yedek topuk donanımı, askısı vb. )

5. Adım

Herhangi kusuru, hasarı mevcutsa uyuşmazlık olmaması için mutlaka fotoğraf ile belirtin.

Ürünün açıklamasına yazılabilecek durumlar:

-Yeni-etiketli, bir kez kullanıldı, kondisyonu iyi vb. , bir yerinde hasar varsa mutlaka fotoğraflayın ve açıklamada belirtin.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili #3

Tip #1 Aynalardan yardım isteyin! 

image

Her zaman emrinizde olacak bir çekim asistanınız aynanız olabilir! Işığı size vuracak şekilde ayarlayıp, ürünü odaklayarak fotoğraflayabilirsiniz.

image

İyi haber! Ayakkabılanızı giyerken fotoğraflayabilmeniz için yardımcıya ihtiyacınız yok!

image

Takı ve saatleriniz içinde durum aynı… Üstelik bu gibi şeyleri ışığın en iyi olduğu ortamlarda, yani açık havada fotoğraflayabilirsiniz.

_

Diğer yazılar

Stil sahibi fotoğraflar için ihtiyacınız olan 3 basit…

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 1

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 2

Satmak istediğiniz ürünü internette araştırdını mı?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili #2

image

Eşyalarınızı fotoğraflamak için yanınız da her zaman bir arkadaşınız veya modellik yapacak kadar zamanınız olmayabilir. Böyle bir durumda yapılacak en kolay şey satmak istediğiniz ürünü örneklere benzer şekilde fotoğraflamak.

Tip #1 – Aydınlık bir ortamda, ürününüzün net bir şekilde fotoğraflandığından emin olun

image

Özellikle ayakkabı, çanta veya takılarınız orijinal kutusu duruyor ise, resimin odağı olmayacak şekilde bunlarıda resime katmak isteyebilirsiniz.

Tip #2  Fotoğraflarınıza alıcı gözüyle bakın! Ürününüzün her açısının net bir şekilde göründüğünden emin olun. 

image

Tip # 3: Ütüleyin ve askıya asın! 

Elbise, bluz, ceket gibi eşyalarınızı fotoğraflamak için desensiz bir arka fonun üzerinde askıysıyla fotoğraflamanız yeterli olacaktır. Ancak burada püf nokta ışığın yeterliliği ve elbetteki kıyafetin ütülü olup olmaması… Aynı zamanda ürününün tamamının çervenin içerisine sığması de önemli!

image

Tip # 4 Kombin önerilerinde bulunmaktan çekinmeyin! 

Modacruzcular dolabınızı karıştırırken, stilinizi de merak ediyolar. Dolabınızdaki diğer ürünler ve stiliniz hakkında ipuçları Modacruzcuları heyecanlandıracaktır!

image

Tip # 5 Artistik ruhunuzdan bir şeyler katın! 

Ürünlerinize somut bir kavramdan ziyade, birer deneyim gözüyle yaklaşın. Bir zamanlar severek aldınız, ve şimdi bu deneyimi başkasının sahip olmasına izin veriyorsunuz. Ne mutlu size! Fotoğraflarınızda bunu yansıtabilir, daha deneyimsel vitrin fotoğrafları oluşturabilirsiniz. Bu hem ürününüzü ön plana çıkarmanıza yardımcı olacak, hem de ürünün ruhunu yansıtacaktır.

Tavsiye: Akıllı telefonunuzla çekmiş olduğunuz fotoğraflarınıza, yaygın olarak kullanılan foto düzenleme uygulamaları sayesinde filtreler ekleyebilir veya çeşitli artistik eklemelerde bulunabilirsiniz! 

_

Diğer yazılar

Stil sahibi fotoğraflar için ihtiyacınız olan 3 basit…

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 1

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 3

Satmak istediğiniz ürünü internette araştırdını mı?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili #1

image

Tip #1 Arkadaşlarınızdan fotoğraf çekimi konusunda yardım isteyin,günün top modeli siz olun! 

Severek aldığınız eşyalarınızı hiç şüphesiz ki en iyi siz taşıyabilirsiniz. Unutmayın Modacruz dolabınız, tarzınız! Bunu en iyi yansıtmak size düşeceği gibi, eşyalarınızı taşıyacak bir sonraki sahibesine de ilham vermelisiniz!

Unutmayın, yüzünüzün çerçevenin içinde olmaması ürüne olan odağı arttıracaktır.

Ve Tüm fotoğrafları akıllı telefonunuzla çekmeniz yeterli olacaktır!

Tip # 2 Ürününüzü net bir şekilde anlatacak bir veya bir kaç açıdan fotoğraflayın.

image

image

Tip # 3 – Stil katın ve kombinleyin!

Bunu başarmanın en iyi yolu diğer aksesuar ve kıyafetlerinizi fotoğraf içerisinde görünecek şekilde kombinlemektir.

Stil yalnızca nesneler üzerinden taşınan somut bir kavramdan ziyade, fotoğrafa vermiş olduğunuz mod gibi soyut bir kavramı da yansıtır. Işık ve renklerin yanı sıra, modelin beden diliyle yansıttığı enerji fotoğraflanan ürüne bir karakter kazandırır. image

image

image

_

Diğer yazılar

Stil sahibi fotoğraflar için ihtiyacınız olan 3 basit…

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 2

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 3

Satmak istediğiniz ürünü internette araştırdını mı?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Stil sahibi fotoğraflar için ihtiyacınız olan 3 basit şey…

Modacruz dolabınızdaki ürünlerinizi diğer kadınlarla paylaşabilmenin ve satışını hızlandırmanın en önemli yolu ürün fotoğraflarınızın kalite ve detaylarından geçmektedir. Peki, iyi bir çekim için ihtiyacınız olanlar nedir?

1 – Akıllı telefonunuz

2 – Aydınlık bir ortam

3 – Düz renk bir arka plan…

Bu üç basit unsur ile çekilmiş bir kaç ürün örneği:

image

Açık havada çekilmiş zarif ayakkabılar…

image

Aydınlık bir odada düz bir arka fon üzerinde fotoğraflanmış bir bluz…

image

Yine aydınlık bir ortamda, model üzerinde diğer aksesuarlar ile kombinlenmiş bir yüzük…

Tip #1 Akıllı telefonunuzla çekmiş olduğunuz fotoğraflarınıza, yaygın olarak kullanılan foto düzenleme uygulamaları sayesinde filtreler ekleyebilir veya çeşitli artistik eklemelerde bulunabilirsiniz! 

_

Diğer yazılar

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 1

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 2

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 3

Satmak istediğiniz ürünü internette araştırdını mı?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest