Kıyafetlerimi nasıl fiyatlandırmalıyım?

image

İkinci el modanın en avantajlı yanlarından biri de kuşkusuz ki uygun fiyatları.

Modacruz dolabınız üzerinden elden çıkarmaya karar verdiğiniz ürünlerinizi fiyatlamasını yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç unsur ise şöyle;

Ürününüzün piyasa değerini araştırın

Öncelikle ürününüzün güncel piyasa değerini internet üzerinden veya sitemiz üzerinden benzer kalite ve markadaki ürünleri baz alarak araştırmanız tavsiye edilir. Ürününüzün kullanım durumu yeni veya yeniye yakın olabilir, ancak yine de avantajlı fiyatlar sunmanız satışınızı hızlandırırken, güvenirliğinizi arttıracaktır.

Piyasa değerinin %60 ve altı cazip

Modacruz üzerinde önerilen fiyatlama, orijinal fiyat üzerinden minimum %40 indirimle satılması şeklindedir. Bu oran, orijinal fiyat değeri düştükçe artmalıdır. (Örneğin 1000 TL’ye almış olduğunuz bir ürün 600 TL civarında fiyatlandırılabilir. 200 tl’ye almış olduğunuz bir ürün 75TL ve altı olarak fiyatlandırılmalıdır.)

Kargo bedelini göz önünde bulundurun

Fiyatlandırmanızı alıcının ödeyeceği kargo bedelini de göz önüne alarak yaparak, alıcılar için avantajlı bir alışveriş olacağından emin olmalısınız.

Unutmayın, fiyatınız gerçeğe uygun olmadığı sürece ürününüz ilgi görmeyecektir hatta satıcı olarak itibarınız zedelenebilir ve dolabınızı ziyaret eden takipçilerinizin sayısında azalma olabilir.

Doğru bir fiyatlama sayesinde ise ürünlerinizi hızla elden çıkarabilir, gelecek satışlarınız içinse güvenilir bir altyapı oluşturmuş olursunuz.

Keyifli Satışlar!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Modacruz’da satmak istediğiniz ürünü internette araştırdınız mı?

Modacruz’da satış ve takipçi sayınızı arttıracak en önde gelen iki faktörden ilki fotoğraflarınızın kalitesi ve fiyatlamanızın gerçekliğidir. Ürününüzü Modacruz dolabınızda yayına sunmadan önce, ürününüz ile ilgili yapacağınız basit bir google araması size bu konuda hem zaman kazandıracak hem de işinizi kolaylaştıracaktır.

Tip #1 Ürünüzün güncel fiyatını araştırın

Ürününüzün fiyatlamasını yaparken, orijinal fiyatını ürünün internet üzerindeki en güncel fiyatını araştırdıktan sonra yazmanız, bir Modacruz üyesi olarak güveninirlik hanenize bir artı olarak geçecektir. Unutmayın, internet herkesin elinin altında! Siz yazmazsanız, bir başkası bunu araştırıp bulabilir!

Tip #2 Son fiyatınızı ürünün durumu ve bulunalabilirliği belirler. 

Bulunabilirlik demek, sattığınız ürünün Türkiye’nin bir çok ilinde bulunan zincir mağzaların (örneğin M***o 🙂 )  ürünlerinden biri olması demektir. Herkesin kolaylıkla erişebileceği, özellikle indirim zamanında çok uygun fiyatlara alabileceği bu ürünlerin son fiyatları, orijinal fiyatın %35’inden fazla olmamalıdır. Öte yandan az ve temiz kullanılmış, az rastlanır bir tasarımcı ürününün fiyatı, orijinal fiyatın %65’inde kadar çıkabilir…

Tip #3 İnternet üzerindeki ürün resimlerinden faydalanabilirsiniz!

Ürününüzü bir model üzerinde fotoğraflamak satışlarınızı herzaman canlı tutacaktır. Ancak herzaman bu şekilde bir zamanınız olmayabilir. Internet bunun için var! Ürününüzü askıda veya düz bir yerde fotoğrafladıktan sonra bir de model üzerinde gösterebilmek adına internetten ürününüzün bir model üzerinde fotoğraflanmış resmini bulabilirsiniz.. Böyle bir fotoğrafın nasıl bir fark yarattığını gösterebilmek adına aşağıda iki örneği paylaşmak istedik:

Victoria’s Secret PINK Korseli Elbise (Askıda fotoğraflanmış hali)

image

Victoria’s Secret PINK Korseli Elbise (İnternet üzerinde olan orijinal resmi)

image

http://modacruz.com/33

Hangi resim sizi bu ürüne sahip olmaya daha çok ikna etti? 🙂 

_

Diğer yazılar

Stil sahibi fotoğraflar için ihtiyacınız olan 3 basit…

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 1

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 2

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 3

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest