Sahte Prada Nasıl Anlaşılır?

Sahte Prada Çantayı Anlamanın Püf Noktaları

Sahte Prada Nasıl Anlaşılır

Ünlü markaların veya tasarımcıların tonlarca liraya sattığı çantalara hangi kadın sahip olmak istemez ki… Ne yazık ki gerçek tasarımcı çantalar çok pahalı ve kadınların çanta tutkusunun da sınırı yok. Bu durum, kadınların tasarım çanta tutkularını bilen taklit sektörünün gün geçtikçe büyümesine neden oluyor. Tonlarca para ödemek yerine tasarım çantaları ikinci el fırsatlarıyla uygun fiyata almak istiyor ve bir Prada çantanın sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu anlamak istiyorsanız, vereceğimiz ipuçlarını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Dikişler

Bir Prada çantanın dikişleri özenle hizanlanmıştır. Dikişler küçük boyutlu ve temiz bir işçiliğe sahiptir.

image

Donanım

Çanta donanımını mutlaka kontrol edin. Tüm donanım prinç kaplamadan meydana gelir. Gerçek tüm Prada çantaların donanımları; fermuarlar, tokalar, kilitler, metal ayaklar ve dekoratif aksesuarları istisnasız Prada olarak işlidir. Bunun dışında bir durumla karşılaşırsanız çantadan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

image
image

Logo

Bir Prada’nın gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamanın en önemli noktalarından biri de logodur. Logo, çanta iç astarı üzerinde deri bir parça üzerine baskılı konumdadır. Marka yanlış yazılmış veya harfler arasında orantısız bir aralık var ise bu çantanın sahte olduğunu gösterir.

image

Bunun dışında logodaki R harfine dikkatlice bakın. R harfinin sağ bacağında hafif bir çentik vardır. Bu detay çoğu sahte çanta üreticileri tarafından ihmal edilir.

Astar

Çantanın iç kaplaması yüksek kalitede olmalıdır. Çoğu Prada çantanın iç astarı siyah renktedir. Bunun dışında çantanın bazı modellerinde iç astar, Prada yazılı tekrarlayan nakış işleme ile dokunmuştur. Desen, çantanın tüm iç kaplamasında kesintisiz devam eder.

image

Metal Etiket

Gerçek bir Prada çanta, “Made in Italy” yazan bir etikete sahiptir. Etiket plastik veya kumaş ise ürün gerçek Prada değildir.

image

Toz Torbası

Çantanın toz torbasının bulunup bulunmadığını mutlaka sorun. Gerçek bir Prada toz torbası ile beraber gelir. Beyaz toz torbası üzerinde, siyah baskılı Prada logosu bulunur. Ayrıca toz torbası üzerinde “Prada” ve “Cotton Made in Italy” yazan bir etiket bulunmalıdır.

image

Kimlik Kartı ve Zarfı

Çantanın gerçek olduğunu kanıtlayan kimlik kartı, siyah bir zarf içerisinde gelir.  Bu detay, sahte ve gerçek Prada arasında oldukça belirgindir. Sahtesi daha grimsi olma eğiliminde ve yazı stili kötü bir şekilde basılmıştır. Gerçeği ise, beyaz, net ve kaliteli bir baskı içerir. Karşılaştırmak için başka bir karta gerek yoktur. Kalitesiz basım size gerçeği belli edecektir.

image

Sahte Prada Gözlüğü Anlamanın Püf Noktaları

image

Online alışverişiniz sırasında  Prada gözlük  almak üzereyseniz ve gerçekliğinden şüphe duyuyorsanız size Prada gözlüğün sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu anlamanız için önemli ipuçları veriyoruz.

Kutu

Yeni Prada gözlükler bir kutu içerisinde gelir. Kutu üzerindeki logo ve yazının Prada ile eşleştiğinden emin olun. Ayrıca kutu üzerinde üretici bilgilerinin ve barkodun olduğu bir etiket bulunur. Etiket üzerindeki  model numarası gözlük üzerindeki model numarası ile eşleşmelidir.

image
image

Gözlük Kutusu

Gerçek bir Prada gözlük beraberinde gözlük taşıma kutusu ile gelir.Kutu üzerindeki logoya ve yazı stiline dikkat edin. Logonun Prada tarafından uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

image

Bilgi Kitapçığı

Her zamanki gibi kitapçık üzerindeki logo ve yazım stiline dikkat edin. Kitapçığın diğer sayfalarında da herhangi bir yazım yanlışı olmadığından emin olun.

image

Toz Bezi

Prada güneş gözlüğü üzerinde  Prada logosu bulunan ve  genellikle siyah renkli bir mikrofiber bez ile gelir. Logonun boyutunu, yazı tipini ve konumlandırmasını kontrol edin.

image

Gözlük Kulpları

Gerçek bir Prada gözlüğün iç sağ kulpunda Prada logosunu takip eden “Made in Italy” ve  Avrupa’da Uygunluk  anlamına gelen “CE” harfleri bulunur. Ayrıca Prada logosu üzerinde bulunan R harfinin doğru yazıldığına dikkat etmeyi unutmayın.

image

 Sol kulpun iç kısmında ise gözlüğün S harfi ile başlayan model numarası, renk kodu, kulp uzunluğu ve lens genişliği bulunur.

image

Seri Numarası

Yeni Prada gözlüklerde, sağ lens içine kazınmış seri numarası bulunur. Dolayısıyla almak istediğiniz ürünün modelini satıcıya mutlaka sorun. Eski bir ürünse lens içerisinde seri numarası bulunmayabilir.

image

Lens Logosu

Yine bazı yeni Prada gözlüklerin sol lens üzerinde Prada logosu bulunur. Logonun boyutunu ve şeklini kontrol edin; temiz  ve düzenli bir baskı olmalıdır.

image

Son olarak, ürünü satın alacağınız kişinin daha önce sattığı ürünlere ve hakkındaki yorumları mutlaka dikkate alın. İyi bir analiz için detaylı ve iyi çekilmiş fotoğraflar istemeyi unutmayın.

Güvenilir alışverişler dileriz.

Modacruz’da Prada ürünlerini almak için tıklayınız.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0