Sahte Moncler Nasıl Anlaşılır?

image

Moncler montlar, hem erkek hem kadınlar için son zamanlarda kış modasının vazgeçilmezidir. Renk renk olması ve sıcak tutmasıyla da gönülleri fethetmiştir. Herhangi popüler moda öğesi gibi, Moncler de taklit üretim sektöründe yerini almıştır. Online alışverişiniz sırasında çokça sahte Moncler mont ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, sahte Moncler’i nasıl ayırt edebileceğinize dair çok önemli ipuçlarını yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Logo

Moncler mont logosu işlemeli yama şeklindedir. İşleme detayları sahte bir Moncler’i anlamanın en kolay yoludur. Moncler logosu gerçeğine göre farklı renklerde, lekeli, özensiz veya farklı boyutta olabilir. Gerçek logo, düzgün kesilmiş ve simetriktir. Harfler eşit aralıklı ve düzgündür.

Gerçek Moncler Logoları

image
image

Gerçek her Moncler logosu tam olarak aynı boyuttadır. Kırmızı işaretli kısmın eni 3.7 cm, mavi işaretli kısmın yüksekliği 3.4 cm civarındadır.

Sahte Moncler Logoları

image

Donanım

Moncler mont düğme ve fermuarlarına yakından bakın. Düğmelerinde “Fiocchi İtalya.” yazdığından emin olun. Bunun dışında Moncler, fermuarlarında 2003′ten itibaren “Lampo” markasını kullanmaya başlamıştır.

Beden Tablosu

Moncler daima kendi beden tablosunu kullanır. Beden tablosu 0-7 arasındadır. Asla XS-S-M-L-XL veya 34-36-38-40-42 şeklinde değildir. Bunun dışında beden etiketi yaka içindeki etiket üzerine dikilmez.

image
image

Karikatür

Moncler mont içerisinde bulunan karikatür etiketi asla parlak veya canlı renkli bir görünüme sahip değildir.

Sahte Moncler Nasıl Anlaşılır
image

Ayrıca karikatür her zaman, montun iç ön panelinin sol tarafında yer almaktadır. Karikatürün konumunu mutlaka kontrol edin.

Certilogo Etiketi

2009 yazında itibaren Moncler, tüm Montları için Certilogo özgünlük sistemini kabul etmişti. Her zaman gerçek Moncler içinde Certilogo etiketinin tüm sayıları açıkça görünür ve tüm metin açıkça okunabilir şekildedir. Gerçek Certilogo etiket fotoğrafından da anlayacağınız üzere her 3′lü set arasında bir boşluk ve renkleri kırmızı-mavi-mavi-kırmızı şeklindedir. Etiket daima sol yan dikişe dikilir ve sayı içeren kısmı dış kısıma bakar.

image
image

QR Kod Etiketi

Moncler özgünlük için 2013 yılından beri montlarında kendi QR code etiketlerini kullanmaya başladı. Bu etiket, her zaman montların yan dikiş kısmına dikilir ve diğer etiketlerin altında gizlidir.

image

Bunun dışında Moncler montların, Certilogo kodlarını Moncler resmi web sitesine girerek de kontrolünü sağlayabilirsiniz. http://code.moncler.com/

Verdiğimiz ipuçlarını kullanarak, saticıya aklınızdaki tüm soruları sormanızı tavsiye ederiz. Almak istediğiniz ürün için yetersiz sayıda fotoğraf var ise, QR kodunu, Certilogo kodunu ve marka logosu gibi detayların fotoğraflarını isteyebilirsiniz.

Keyifli alışverişler dileriz.

Modacruz’da Moncler ürünleri için tıklayınız.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0