Sahte Mac Ürünleri Nasıl Anlaşılır?

Mac şüphesiz ki kozmetik dünyasının en popüler markalarından biri. Makyaj artistlerinin olduğu kadar bizim de vazgeçilmezimiz!

Malesef bu yüzden sahtesi en çok üretilen markalardan biri. Sahte Mac ürünlerini ayırt edebilmek için ipuçlarımız seninle.

1-Rujlar

Mac rujların hepsi aynı ambalaja sahiptir ve Mac rujların kendilerine has vanilyamsı bir kokusu vardır. Eğer ruj kötü kokuyorsa, plastik gibi bir kokusu varsa muhtemel orijinal değil. Mac rujların ambalajlarının kapağı hiçbir zaman şeffaf plastik olmaz,  bütün rujların bir kodu ve kendine özel bir ismi vardır. Matte, satin, retro matte, cremesheen gibi formülasyonlara sahiptir ve bunlar da ürünün altında yazar. Eğer rujun altında bir batch kodu yoksa ve ismi yazmıyorsa almamanı öneririz.

mac-lipstick-swatches

Solda gerçek, sağda sahte bir Mac ruju görebilirsin.DSCN9832

2-Farlar

Mac’in farları tekli olarak satılır. Eğer istersen teker teker alıp bir far paleti oluşturabilirsin. Alacağın bu far paletinin üstü şeffaf ve logolu olmalı. Ancak piyasada olan 100’lü Mac far paleti, ambalajının her yeri siyah Mac paletler sahtedir. Yine her farın kendine özgü bir ismi vardır. İsmi sadece sayılardan oluşuyorsa sahtedir. Mac’in tekli refill farlarının orijinal fiyatı 43 lira olduğunu unutma 🙂 . Farların fiyatına da dikkat ederek orijinal olup olmadığını anlayabilirsin.

31OGya9j6UL

MAC_eyeshadows_satin_taupe_black_berry_shale_haux

3-Allıklar

Mac’in allıkları da tekli olarak satılır ve dilersen palet yapılabilir. Ancak Mac’in asla 3’lü şekilde, 5’li şekilde bir üretimi yoktur. Bu şekilde olan bütün Mac allıklar sahtedir ve kokuları da hoş değildir. Her bir Mac allığın kendine özgü bir adı vardır.

mac-blush1

MAC-Pro-Palette-large

4-Fırçalar

Mac fırçalar en dayanıklı fırçalar arasında yer alır ve makyajla ilgilenen herkesin en sevdiği fırça markası desek yalan olmaz! 🙂 Mac fırçalar tekli olarak satılır ve yüz fırçalarının fiyatları 100 liradan başlar. Her birinin üstünde bir numarasının bulunmasına dikkat et. Mac fırça seti gibi bir satış görürsen almamanı tavsiye ederiz.

brushes-bar1

Son olarak, ürünü satın alacağın kişinin daha önce sattığı ürünlere ve hakkındaki yorumları mutlaka dikkate al bu şekilde sahte mac ayırt edebilirsin 🙂 Keyifli alışverişler dileriz.

ModaCruz Güzellik Editörü

Ece GÜÇEL

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir