Sahte Christian Dior Nasıl Anlaşılır?

image

Zevk ve lüksün eş anlamlısı olan Christian Dior, 60 yılı aşkın süredir moda dünyasının önde gelen markalarından biridir. Günümüzde moda dünyasının kuşkusuz en büyük ve başarılı markalarından biridir. Bu popularitenin kaçınılmaz sonu olan taklit sektöründe de çokça taklit edilen ürünü bulunmaktadir. Bu nedenle size gerçek ve sahte Christian Dior güneş gözlüğü, ayakkabı ve çantalarının nasıl anlaşılacağına dair ipuçlarını yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Sahte Christian Dior Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

image

Tüm Christian Dior güneş gözlükleri, birbirleri ile benzersiz seri numarası içerir. Seri numarası her zaman rakam ve büyük harflerden oluşan 10 haneli bir seridir. Alacağınız gözlüğün seri numarası sadece rakam veya harften oluşuyorsa gerçek bir Dior değildir.

Tüm Christian Dior gözlükler gri ve üzerinde sadece “Dior” yazan bir kutu ile beraber gelir. Kutu gri veya üzerinde “Christian Dior” yazıyorsa ürün gerçek değildir.

Gerçek bir Dior güneş gözlüğü çerçevesinde, her zaman model adı, renk kodu, kulp uzunlukları bulunur. Modellerin çoğunda, önce modelin ismi daha sonra renk kodu ve boyutu gözlüğün sol kulpunda bulunur. Gözlüğün sağ kulpunda ise, sırasıyla “Christian Dior” logosu, seri numarası ve “Made in Italy” logosu yer alır.

image
image

Yeni bir Dior güneş gözlüğü; orijinallik kartı, temizleme bezi ve toz torbası ile birlikte gelir. Bunlar üzerinde bulunan logonun yazı stili, konumlandırması ve basımını mutlaka kontrol edin. Bu özellikler eski Dior güneş gözlüklerinde bulunmayabilir. Bu nedenle, gözlüğün modelini öğrenip ona göre değerlendirme yapmanızı tavsiye ederiz.

Dior güneş gözlüğü bir İtalyan şirketi olan Safilo Group tarafından üretilir. Kutu üzerinde bulunan etikette başka bir firma ismi bulunuyorsa gerçek bir Dior gözlük değildir.

image

Sahte Christian Dior Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

image

Gerçek bir Christian Dior ayakkabının suni malzemelerden yapılmış olması muhtemel değildir. Ürünlerinde mutlaka deri kullanır. Ürünün materyali hakkında mutlaka bilgi edinin.

Christian Dior ayakkabı tabanın iç astarında büyük ve gümüş rengi bir “Dior” logosu bulunur. Ayakkabı tabanında “Made in Italy” ve yine “Dior” logosu  bulunur. Bu logolar daima kabartmalıdır asla baskı değildir.

Ayakkabı kutusu gri üzerine beyaz “Dior” yazılıdır. Mutlaka bir toz torbası içerisinde gelir. Bu özellikler her yıl ve modele göre değişkenlik gösterebilir o yüzden tek bu noktayı kıstas olarak belirlememenizi öneririz.

Sahte Christian Dior Çanta Nasıl Anlaşılır?

image

Gerçek bir Christian Dior çanta gerçek ve kaliteli deriden üretilir. Çanta içerisinde küçük bir deri parçası üzerinde “Christian Dior” etiketi bulunur. Deri etiketin dört tarafında da düzgün bir şekilde dikildiğinden emin olun. Etiket, alt uç köşeleri yuvartılmış, üst köşeleri kapalı şekilde karedir.

Etiket üzerinde kaliteli Christian Dior kapartmalı damgası bulunur. Etiket üzerindeki damga, baskı şekildeyse ürün kesinlikle sahtedir. Etiketin ön kısmında “Christian Dior” ve altında “PARIS” kabartmalı damgası bulunur. Etiketin arkasında çantaya ait seri numarası bulunur. Seri numarası iki sayı, iki harf, dört sayı şeklindedir. (Örn. 00-XY-0000)  Bu nedenle, almak istediğiniz çantanın seri numarasını mutlaka kontrol edin.

Sahte Christian Dior Nasıl Anlaşılır
image

Sahte Christian Dior çantayı sahtesinden ayırt edebileceğiniz bir başka özellik çantanın donanımıdır. Dior çanta donanımı, yüksek kaliteli, pürüssüz ve çok parlak olmayan kaliteli metallerden üretilir. Bazı çantalarda bulunan “C” ve “D” sallanan metal parçalar vardır. Üzerilerinde “CD” logosu kazınmış halde bulunur. Logo açık ve net olmalıdır. Ayrıca bu özel Dior aksanı içinde görünür hiçbir vida olmamalıdır.

image
image

Gerçek Christian Dior çantaların çoğunda Lampo marka fermuarlar kullanılır. Fermuar çekme yerlerinde CD şeklinde fermuar çekme kısımları olur. Bu küçük ayrıntıları anlamanız için Christian Dior resmi web sitesindeki diğer ürünler ile kıyaslama yapmak sağlıklı bir sonuç sağlayacaktır.

Christian Dior çanta torbaları genellikle beyaz pamuk kumaştan üretilmiştir. Üzerindeki logo “Dior” ve gri renktedir. Torba üzerindeki renkler siyah ve torba kumaşı sert yapılıysa ürün sahtedir.

Gerçek bir Christian Dior ilk alındığında orijinallik kartı ve bakım kitapçığı ile beraber gelir. Kart plastiktir ve üzerindeki marka logosu siyah renktedir. Kart üzerinde altın veya başka renkte bir logo görürseniz ürün için kırmızı bayrağı kaldırın çünkü sahtedir. Bakım kitapçığı üç dilde ( İngilizce, Çinçe, Fransızca) tercüme edilmiştir. Kİtapçık üzerinde kötü bir basım veya kötü bir dilbilgisi hatası farkederseniz o zaman ürünü almaktan vazgeçmenizi tavsiye ederiz.

Bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız artık kendiniz ve başka Dior sevenler için yardımcı olacak bilgilere sahipsiniz. Umarız ki bu bilgiler ışığında gerçek ve uygun fiyatlı ürünlere herkesten önce sahip olursunuz.

Keyifli ve güvenilir alışverişler dileriz 🙂

 

Modacruz’da Christian Dior ürünlerini almak için tıklayınız.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir