Sahte Chloé Nasıl Anlaşılır?

Sahte Chloé Nasıl Anlaşılır

Taklit sektörü hem teknolojik hem de seri üretim konusunda oldukça gelişen bir sektör olmaya hızla devam ediyor. Kadınların çanta tutkusunu bilen sahte çanta üreticileri, çantaları öylesine benzer yapıyorlar ki çantanın ince ayrıntılarını bilmiyorsanız gerçek sanabilmeniz muhtemel bir durum. Online alışverişlerinizde Chloé çantaları ikinci el fırsatlarıyla uygun fiyata satın almak ve satın alırken çantanın taklit olmadığından emin olmanız için size önemli ipuçları sunuyoruz.

Chloé çantayı gerçek sanıp satın aldıktan sonra boşa giden paraların ardından derin hüzün ve kedere bürünmemeniz için yazımızı dikkatlice okumanızı öneriyoruz 🙂

Deri

Gerçek bir Chloé çantada ilk dikkat edeceğiniz özellik, çantanın derisidir. Gerçek Chloé’de esnek ve yumuşak bir deri kullanılır. Sahte Chloé çantalar derisinin sertliği ve kalitesi ile kendini belli eder.

image

Donanım

Chloé çantanın donanımı mat ve pirinç olmalıdır. Donanım parlak ve altın rengi görünüyor ise sahte bir çantayla karşı karşıyasınızdır. Ayrıca, gerçek Chloé çanta üzerindeki tüm metal donanım (Fermuarlar hariç) aynı renk olmalıdır.

image

Asma Kilit

Gerçek Chloé çanta asma kilit ve kilit üzerinde anahtar deliği bulunur. Asma kilit kullanılan materyallerin kalitesinden dolayı ağırdır. Bu özellik sizi ucuza mal edilmiş, kalitesiz metallerden yapılmış hafif asma kilitleri ayırt etmenizi sağlar. Asma kilit çevresi, çantanın renginde ve marka logosu bulunan deri şerit ile sarılıdır. Asma kilit yanında yer alan anahtar üzerinde de her zaman Chloé logosu bulunur. Asma kilitin çantaya asılış yönü sahte ve gerçek çantayı ayırt etmek için en ince detaylardan biridir.

image
image

Asma kilit ve çantanın diğer donanımlarında bulunan Chloé logosu derin ve kalın değildir. Isıyla yapılmış bu damgalama işi gerçek bir Chloé çantada asla derin olmaz.

image

Fermuarlar

Gerçek Chloé çanta donanımının sadece fermuarları gümüş rengidir. Genellikle sahtelerinde altın veya prinç rengidir. Chloé fermuarlarında her zaman YKK markasını kullanır. Fermuarlarında bunun dışında bir marka görürseniz o çantanın sahte olduğunu gösterir.

Parekende Satış Etiketi

Çanta ilk alındığında üzerinde yuvarlak asılı bir etiketi olmalıdır. Bu etiket, seri numarası, çanta materyali ve rengini içerir. Gerçek bir Chloé çantada yuvarlak etikete bağlı çantanın deri örneğini içeren küçük bir parçası asla bulunmaz. Satın alacağınız kişinin bu etiketten haberdar olup olmadığını mutlaka öğrenin.

image

İç Astar

Gerçek bir Chloé çanta iç astar için genellikle kanvas ya da kadife bir kumaş kullanır. Ayrıca astarda cep telefonu için bir göz bulunur. Birçok insanın çanta astarına dikkat etmeyeceğini düşünen sahte çanta üreticileri, kalitesiz kumaşlar  kullanır. Mutlaka astarını ve dikişlerini gözden geçirin. Chloé genellikle dikiş için naylon bir ip kullanır ve dikiş hatları genellikle kalın ve sıkıdır.

Seri Numarası

Astar içinde bulunan iç cep kısmında deri bir parça üzerinde ürünün seri numarası bulunur. Çoğu Chloé çanta İtalya’da üretilir ve çanta içinde Chloé logosunun altında “Made in Italy” damgası bulunur. Fakat bazı Chloé çantalar Bulgaristan’da üretilir ve orada üretilen çantaların seri numaraları farklıdır. Seri numarasını ve çantanın nerede üretildiğini satıcıdan mutlaka öğrenin.

image
image

Toz Torbası

Torbalar genellikle kahverengi Chloé logosu ile kabartılır. Logo, kabartma işlemi nedeniyle, elinizi torba üzerinde gezdirdğinizde logoyu hissedersiniz. Toz torbası kaliteli, yumuşak dokunuşlu pamuktan üretilir.

image

Bunların dışında, satıcının daha önceki satışlarını ve hakkında yapılan yorumları mutlaka gözden geçirin. Çantanın fotoğrafları inceleme yapmak için yetersiz geliyorsa daha yakından ve daha detaylı fotoğraflar isteyin.

Verdiğimiz ipuçlarını dikkatlice okuduysanız artık hiçbir sahte Chloé çanta gözünüzden kaçmayacaktır. 🙂

Güvenilir alışverişler dileriz.

Modacruz’da Chloé ürünlerini almak için tıklayınız.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0