Sahte Chanel Nasıl Anlaşılır?

Online alışveriş yaparken orijinallik tespitinde zorlanabilirsiniz. Chanel çanta satın almaya karar verdiğinizde, vereceğimiz bilgilere dikkat etmenizi öneriyoruz.

Zaman ve para tasarrufu etmeniz için işte size bazı ipuçları:

1.Görüp, inanın!

Satıcı, yüksek kaliteli ve yakın çekilmiş fotoğraflar sunmalıdır. Aksi takdirde risk almış olursunuz.

2.Deri

Deriye dokunarak tahlil etmek en iyi yoldur, ancak dokunamıyorsanız, fotoğrafta derisini iyi incelemeniz gerekir. Orijinal olan deride kusursuz baskı mevcuttur, sahte deri gibi desen tekrar etmez. Dana derisi sert ve çok dayanıklı iken, kuzu derisi yumuşak dokulu ve incedir. Kuzu derisi çantalarda “kuzu derisi” olarak belirtilir. Dana derisi genelde “shoppers” ve “tote” modellerinde kullanılır.

Ayrıca deride tutkal kalıntısını kontrol edin, kalıntısı var ise sahtedir. Orijinallerde dikişler, temiz ve güçlü olmalıdır. Vintage çantalarda inç başına en az 10 dikiş olması gerekir.

3.Donanım

Gerçek Chanel’ in donanımları (fermuar, çıtçıt tokalar ve zincirler) asla kararmaz. CC toka’ da sağdaki C soldaki C’ nin üst üzerinden geçer ve soldaki C, sağdaki C’ nin alt üstünden geçer. İçine bakın ve orijinallerde düz vida kullanılır ve “Chanel” ve “Paris” sol ve sağda görülür.

Orijinal Chanel Çanta

Sahte Chanel Nasıl Anlaşılır
image

Sahte Chanel Çanta

image

4. Şüpheli Kapitone

Kapitone çantalarda eğer dikkatli bakarsanız, çanta kapalıykan kapitone deseni, kapakla tutarlıdır. Aynı şey çantanın arkasındaki dış cep için de geçerlidir. Bu düzey işçilik replika çantalarda farkedilebilir, fotoğrafta görebilirsiniz.

Sahte Chanel Çanta

image
image

 

5. C’ deki Sır

İki C arasındaki genişlik eşit olmalıdır. (Fotoğrafta görebilirsiniz.)

image

 

6.Etiket ve Authenticity Card

Çanta ile birlikte gelen ve üzerinde model numarası, model ismi, renk, barkod ve fiyat bulunan beyaz kağıt etiket Chanel’in orijinal olduğunu gösterir. Üzerinde harfler bulunan metal etiket ya da harf baskılı deri etiketlerle gelen çantalar sahtedir.

Orijinal çantalar Chanel authenticity card (orijinal olduğuna dair kart) ve hologram etiket ile birlikte gelir. Kartla etiket üzerindeki seri numaraları birbirini tutmalıdır.

image
image

Satın almadan önce araştırın, çeşitli fotoğraflarla karşılaştırın ve aklınızdaki tüm soruları satıcıya çekinmeden sorun.

Modacruz’da Chanel ürünleri almak için tıklayınız.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0