Sahte Céline Nasıl Anlaşılır?

Sahte Céline Nasıl Anlaşılır

Online alışverişin en parlak dönemlerini yaşıyoruz. Yoğun tempoda çalışan ve alışverişe yeterli zaman ayıramayan moda tutkunu kadınlar, özellikle pahalı markaları internet üzerinden ikinci el fırsatlarıyla elde ediyor. Hiçbir kadın satıcılar tarafından kandırılmak ve tonlarca para ödediği ürünün sahte olmasını istemez. Bu nedenle size alışverişiniz öncesi bir Céline çantanın orijinal olup olmadığını anlamak için bazı önemli ipuçları veriyoruz. Yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Çanta Boyutu

 

Orijinal Céline Çanta’nın iki boyutu vardır. Bu nedenle, İtalya’da üretilen çantalar belirli santimetrelerde üretilir. Céline çantanın küçük boyu 35x30x24cm, büyük boyu  35x24x31cm’dir. Boyuttaki küçük sapmalar kafanızı karıştırmasın. Eğer çok büyük farklar var ise ürünün gerçekliğini sorgulamanızı tavsiye ederiz.

 

Dış Görünüş

Orijinal Céline çanta süet ve yumuşak deriden oluşur. Céline çanta için kullanılan deri materyali, Céline bavullarında kullanılan deriden daha yumuşak bir yapıya sahiptir.

image
image
image
image

 

Ön Cep

Sadece ön cep kısmına bakarak bile bir Céline  çantanın sahte olup olmadığı anlaşılabilir. Bazı modellerin fermuarının uç kısmında sallanan örgü şeklinde püsküllü bir deri parçası bulunur. Bunun dışında, çantanın cep kısmının boyutlanmasına dikkat edin. Çantanın tam ortasında yer alması gerekir.

image

Alt Kısmı

 

Bazı Céline çanta modellerinin alt köşelerinde metal ayaklar bulunur. Markanın metal ayak bulunmayan koleksiyonları da vardır bu nedenle çantanın gerçekliğini kontrol etmenin en iyi yolu, çantanın alt kısmını kontrol etmektir. Gerçek Céline çantanın alt kısmında hiçbir şekilde dikiş bulunmamaktadir.

image
image

Çanta Kulpları

Sahte olduğunu düşündüğünüz Céline çantanın kulplarını mutlaka kontrol edin. Kulp boyutları yaklaşık 12-13 cm’dir. Bu uzunluk, çantayı omuzlarınızda taşıyamayacağınız kadar küçük olduğunu gösteriyor. Bu nedenle boyutlara mutlaka dikkat edin.

Donanım

Çanta metal donanımı altın ve gümüş renktedir. Diğer bir çok markaların aksine Céline, fermuarlarının üzerinde markasının ismini bulundurmaz. Fermuarların arkaları düz ve işaretsizdir. Yüzeyleri antik  görünüme sahip ve mattır. Çantanın aşırı parlak ve göz alıcı bir donanımı var ise ürünün gerçekçiliğinden şüphelenin.

İç Görünüş

Céline çanta iki tip deriden yapılır dolayısıyla iç kısmı farklıdır. Dış kısmında yumuşak bir deri kullanılırken, iç kısmında süet deri kullanılır. Çantanın iç ve dış rengi mutlaka aynı renkte olmalıdır. Çanta eğer pastel renklerde ise süet astarın rengi çok az farklılık gösterebilir.

image
image

Eğer Céline çantanın dış kısmı süet ise iç kısmı mutlaka dış kısmına kullanılan yumuşak deriden yapılır. Bu bilgiler size çantayı almadan önce kontrol etmek için önemli detayladır.

image
image

 

Çantanın iç cep kısmında sadece bir tane cepli bölüm bulunur ve cep kısmı “Made in Italy” baskılı olmalıdır.

image

Logo

Orijinal Céline çanta logosu çanta üzerinde baskılı olmalıdır asla damgalı olmaldır. Ayrıca çoğu sahte çantada logo basımı E harfinin vurgusu olmadan basılır. Çantayı almadan önce mutlaka logosuna dikkatlice bakın.

image
image

Tarih Kodu

Çantanın iç kısmında bulunan küçük bir deri parçasında tarih kodu bulunur. Kod, sırayla bir harf- iki harf- dört sayıdan oluşur. Çantayı almadan önce eğer yoksa, kodun görünür bir fotoğrafını mutlaka isteyin.

image
image

Yazımızı dikkatlice okuduysanız almak istediğiniz çantayı mutlaka iyi bir incelemeden geçirin. Kafanızdaki tüm soruları satıcıya sorun ve çeşitli fotoğraflarla karşılaştırma yapmayı ihmal etmeyin.

İyi alışverişler dileriz.

Modacruz’da Celine ürünleri almak için tıklayınız.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0