Sahte Bvlgari Nasıl Anlaşılır?

Sahte Bvlgari Nasıl Anlaşılır

Günümüzde ünlü markaların çanta, saat, gözlük v.b. taklitleri  geniş bir yelpaze içerisinde piyasada bulunuyor. Özellikle Bvlgari saat ve gözlükler, moda tutkunu ve aksesuar sever kadınlar tarafından çokça tercih edilen markalar arasında yerini alır. Bu tutkuyu fırsata çeviren taklit sektörü, özellikle online alışverişlerinizde ürünün gerçekçiliği hakkında kafanızda soru işaretleri yaratabilir. Bu nedenle size, gerçek Bvlgari saat ve gözlükleri sahtelerinden nasıl ayırt edebileceğinize dair, ışık tutacak önemli ipuçları paylaşıyoruz.

Bvlgari Güneş Gözlüğü 

image

Gözlük bir kadın için şıklığını tamamlayıcı aksesuar ve en önemlisi gözlerini güneşin yaydığı ultraviyole ışınlardan koruyucu bir katmandır. Bu nedenle hiçbir kadın satın alacağı gözlüğün sahte olmasını ve tonlarca para döktüğü ürünün göz sağlığına zarar vermesini istemez.

Dikkate alacağınız ilk şey, gözlük çerçevesinin her iki kolunda da ürüne ait açıklamalar bulunmasıdır. Sol kolunda gözlüğün nerede üretildiği, sağ tarafında ise model numarası ve boyutu yer alır. Tüm Bvlgari güneş gözlükleri İtalya’da üretilir. Bunun dışında, tüm Bvlgari güneş gözlükleri lensleri üzerinde marka logosunu ve seri numarasını içerir. Gözlüğün sağ lensinde marka logosu, sol lensinin şakak kısmında ise kazınmış seri numarası vardır. Aynı seri numarasının gözlükle gelen kart üzerinde de olduğundan emin olun. Satıcı kartının bulunmadığını söylüyorsa seri numarasını ve modelini gerçek Bvlgari  ürünlerinin satıldığından emin olduğunuz sitelerden kontrol etmeyi unutmayın.

Bvlgari Saat

image

 Saat, şıklığına düşkün ve zamanı kontrol altına alan kadınların vazgeçilmez aksesuarıdır. Özellikle Bvlgari saatler çokça taklit edilen saatler arasındadır. Özellikle online alışverişlerinizde saat alırken dikkat etmeniz gereken önemli bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sahte saatler kopyalandığı saat ile aynı fonksiyonları yerine getiremezler. Alarm, tarih gösterme v.b. fonksiyonların çoğu sahte saatlerde çalışmaz. Bazı sahte saat üreticileri, saati sadece aksesuar olarak nitelendirdiklerinden bu fonksiyonlara yer vermemişlerdir.

Alacağınız saatin fiyatını internetten veya diğer mağazalardan araştırabilirsiniz. İnternetten fiyat araştırırken güvenirliği kanıtlanmış siteleri tercih etmeniz gerekir. Gerçek bir saat ise fiyatının çok değişmediğini farz edebilirsiniz.

Bvlgari saatler mükemmel işçilikle üretilmiştir. Bvlgari logosu saatin arka yüzeyine kazınır şekildedir ve asla yapıştırıcı ile eklenmemiştir. Logonun çevresinde kazınmış “Created by Gianni Bvlgari Swiss Made” ve model numarası bulunur.

Saat kadranı üzerinde kirli bir görünüm asla bulunmaz. Gerçek saatin üstündeki yazılar asla belirsiz veya lekeli olmaz. Ayrıca eğer saatin tarih alanını gösteren bir büyüteci varsa tarihi net olarak göstermesi gerekir. Sahte Bvlgari saatlerin çoğu Uzak Doğu ülkelerinde, anadili ingilizce olmayan kişiler tarafından üretilir. Bu nedenle, saat kadranı ve arka yüzeyinde bir çok yazım yanlışı olabilir.

Sahte saat üreticileri gerçek saatin model numarası gibi bilgileri uydurabilir. Bu nedenle, ürünün garanti belgesindeki ürün model numarası ile saatin üzerindeki model numarasının aynı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Satıcıdan ürüne ait detaylı fotoğraflar, ürün garanti belgesi mutlaka istenmeli ve üzerindeki bilgiler ile saatin üstündeki bilgilerin aynı olduğu kontrol edilmelidir.

Keyifli alışverişler dileriz.

Modacruz’da Bvlgari ürünleri ikinci el fırsatlarıyla uygun fiyata almak için tıklayınız.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0