Sahte Burberry Nasıl Anlaşılır?

Sahte Burberry Nasıl Anlaşılır

Online alışveriş ile Burberry çanta almak istiyor ve ürünün gerçekliği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızdaki 10 basit adımı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

İşte Burberry çantanın gerçek olup olmayacağını anlayacağınız o adımlar;

1.Adım: Toz Torbası

 Gerçek Burberry çantalar, markanın logosunun bulunduğu bir toz torbası içerisinde gelir. Burberry logoları çeşitli stillerde ve renklerde olabilir. Bunların içerisinde, Burberry Şövalye logosunun altında siyah renkli “London” ve “Established 1856” yazısı en çok kullanılanlardandır. Alacağınız ürünlerde, Burberry Şövalye logosunun hizalanmasını ve ince ayrıntılarını kontrol etmeyi unutmayın.

2.Adım: Kitapçık

image

Yeni bir Burberry çanta, üzerinde logosunun bulunduğu bir kitapçık ile beraber gelir. Dolayısıyla online alışverişiniz sırasında satıcıdan bu kitapçığı görmek istediğinizi söyleyebilir ve kitapçık üzerindeki logonun doğru basım olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

3.Adım: İç Logo

Her Burberry çanta içerisinde mutlaka markanın yazılı olduğu bir etiket veya damga bulunur. Markanın içerisinde bulunan U ve Y harflerinin sol tarafı sağ tarafına göre daha geniş yazılmış olup, R harfinin de küçük kuyruğu vardır. Ayrıca logonun merkezde olduğuna ve dikişlerinin özenli ve temiz olduğuna dikkat edin.

4.Adım: Üretim Yeri

image

Burberry, çantalarda  mutlaka bir “Made in …” ibaresi bulunur. Bu ibare üretildiği ve satıldığı ülkelere göre değişkenlik gösterebilir. Burberry çantalar, İtalya, İngiltere, Hongkong, Romanya ve Çin’de üretilir.

5.Adım: Seri Numarası

image

En yeni Burberry çantalarda “Made in” ibaresinin arka kısmında seri numarası bulunur. Alışveriş yaparken bu ibareye dikkat etmeyi unutmayın.

6.Adım: Etiket

image

Çanta üzerinde Burberry logosunun bulunduğu, sallanan bir etiket bulunur. Daha önce olduğu gibi bu etiketler üzerindeki logonun hatasız ve doğru bir şekilde basıldığına  dikkat edin çünkü aynı etiket sahte ürünlerde de taklit edilebilir. Etiketin iç kısmında; çantanın stili, rengi ve barkodu bulunur. Bunların çantayla eşleştiğinden emin olun.

image

7.Adım: Donanım

image

Gerçek bir Burberry çanta, su geçirmeyen ve dayanıklı bir malzeme olan PVC’den üretilir. Kulpları ve çantayı süsleyen metal kısımları sağlam ve kararmayan metalden yapılır. Kumaşında incelme, yıpranma veya metalinde pul pul dökülmeler var ise, bu ürünün sahte olduğunu gösterir.

2008 yılında markanın en favori logosu olan “Şövalye” sol tarafa bakıyorken, sağ tarafa bakacak şekilde ve daha ayrıntılı bir görünümle değiştirildi. Dolayısıyla alışverişiniz sırasında çantanın eski model mi yoksa yeni bir model mi olduğunu sorarak, ürünü tasdik edebilirsiniz.

8.Adım: Dikişler

image

Burberry mükemmel işçiliği ile ünlü bir markadır. Dolayısıyla, çantayı dikkatli bir şekilde inceleyin. Dikişler; düz, temiz ve sağlam olmalıdır.

9.Adım: Desen

image

Bir başka ürün doğrulama yolu, desen tayinidir. Gerçek bir Burberry deseni kusursuz yatay ve dikey çizgilerden meydana gelir. Desen daima simetriktir. Dikişler arasındaki desen geçişi düz bir şekilde devam eder. Çok nadir olacak şekilde desende sapmalar olabilir fakat bu geçişler çok belirgin ise ürünün gerçekliğini mutlaka  sorgulamanızı öneririz.

10.Adım: Satıcı ile İletişim

Ürünü satın alacağınız kişi hakkında yorumları mutlaka dikkate alın. Daha önce sattığı ürünleri inceleyin. Ürünün gerçekçiliğinden emin olmak için daha ayrıntılı ve iyi çekilmiş fotoğraflar isteyin. Ürünü satın aldıktan sonra herhangi bir şüphe içerisinde olursanız, mutlaka ürünü Burberry mağazalarına gidip tasdikletmenizi öneririz.

 

Sahte Burberry Tekstil Ürünleri Nasıl Anlaşılır?

1.Burberry Etiket Logosu

Etiketin üzerinde veya gömleğin üzerindeki herhangi bir yerde logonun BURBERRY şeklinde büyük harflerle yazıldığından emin olunmalıdır, yazı Burberry veya Burberry’s şeklinde küçük yazı karakterleriyle yazılmamış olmalıdır. Ayrıca Burberry damgasının hemen altındaki etiketin büyük harflerle LONDON şeklinde okunması gerekmektedir.

Sahte Burberry yazısını anlamanın en iyi yolu; Burberry yazısındaki ilk “R” harfinin ucundaki kuyruğa bakmaktır.

Sahte Burberry Nasıl Anlaşılır

R harfindeki bu kuyruklar orİjinal Burberry gömlek ve pantolonların düğmelerinde de bulunmaktadır.

2.Burberry Kesiminin Kontrolü

Burada size orijinal Burberry polo tişörtü gösterip, sahte ve orjinal ürün arasındaki farkları karşılaştıracağız.

Orijinal ve sahte olan ürünlerin yaka kısmlarının altındaki Burberry çizgileri kademelerini görebilirsiniz. Sahte olan çizgiler çapraz olarak görülmektedir fakat çapraz çizgiler eğer iç kısımda bulunmuyorlarsa, polo tişörtler üzerinde kullanılmaz ve genellikle kişi tişörtü üzerine giydiğinde dışarıdan görülmez. Ceket veya trençkot astarı içindeki çizgiler her zaman çapraz değil, yatay ve dikey olmalıdır.

Klasik Burberry ürünü çizgileri dikey bir şekilde kusursuz olarak sıralanmıştır. Sahte olan tişörtte çizgiler genellikle çaprazdır.

3. Burberry Atlı Şövalye Logosu

Gerçek olan üründe at logosu gerçek bir ata benzer ve daha iyi tanımlanmıştır. Sahte olanda ise at şişman ve biçimsiz görünmektedir.

Sahte Burberry Nasıl Anlaşılır

Farklı renkteki Burberry Atlı Şövalye logosu daha iyi biçimde tanımlanmış bir at göstermektedir.

4. Burberry Ürün Bilgisi Etiketi

Ürünü

Burberry etiketine bağlayan önemli ürün bilgisi etiketleri vardır. Bu etiketlerin plastikten değil, kumaştan yapılmış olması gerekmektedir ve ancak makasla veya başka bir kesici aletle ayrılabilecek şekilde çok sıkı bir şekilde tişörte eklenmiş olması gerekmektedir.

 

Keyifli alışverişler dileriz.

İkinci el Burberry fırsatları için tıklayın!

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir