Sahte Balenciaga Nasıl Anlaşılır?

Online  alışveriş ile Balenciaga tasarım çanta almak istiyor ve piyasada çokça bulunan taklitlerinden olup olmadığını merak ediyorsanız, yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Sahte Balenciaga Nasıl Anlaşılır

İç Etiket

Bir Balenciaga çantanın iç etiketi çantanın  gerçekliği ve kaç yılında üretildiği ile ilgili bilgi verir. İç etiket, küçük zımbalı First, City ve Work modellerinde metal, büyük zımbalı modelleri ve geri kalan modellerde deri olmalıdır. Metal etiketli çantalarda ürünün modeli ve üretim yılı harflerle ve model numaralarıyla belirtilmiştir. Bu nedenle, aldığınız ürünün model ve yılıyla uyumlu olduğundan emin olun.Bazılarının etiketi metal iken bazıları deri materyalden oluşur. Etiketin ön veya arkasında bulunan stil numarası, çantanın modelini berlirlemek için basit bir yoldur. 2008 yılından önce metal etiketler 925 ayar gümüş iken yeni modelleri nikelden oluşur. Balenciaga 2005 yılından itibaren dış cebin iç kısmına dört parmak eninde deri bir parça eklemiştir. Bu nedenle, çantanın fermuarını açtığınızda mutlaka deri görmelisiniz. Kumaş veya başka materyal görürseniz bu ürünün sahte olduğunu gösterir.

image

Deri

Balenciaga çantalarını 2008’den itibaren kuzu derisinden yapmaktadır. Kırıştırılmış, eski görünümü verilmiş, sağlam ama dayanıklı bir deri kullanmaktadır. Gerçek bir Balenciaga çanta asla sert bir şekilde dümdüz durmaz, bir zemin üzerine oturtulduğunda yayılır. Sahte Balenciaga çantalarda kullanılan deri genelde sert yapılı ve parlak bir zemine sahiptir.

image

Donanım

Gerçek bir Balenciaga çantayı benzersiz kılan mükemmel işçilikle yapılmış donanımıdır. Donanım çantaya sıkıcı bağlı bir şekildedir. Fermuarlar üzerinde “Lompo” baskısı ve baskının üzerinde TM işareti kabartılmış şekilde bulunur.

Sahte Balenciaga çanta donanımı parlak gümüş rengi veya pirinç kaplamadır. Gerçek Balenciaga çanta donanımında ışık altında tonal farklılıkları görülür.

image
image
image

Çanta Kulpu

Motorcycle model çantalar için uzun sapın gövdeye birleştiği metal aksam, el saplarının içindeki zımbanın şekli, iç etiket, boyutlar ve dış cebin içindeki astarın deri ya da kumaş oluşu gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. Uzun sapın metal aksamı köşeli olmamalıdır. El saplarının iç kısmındaki zımbanın kenarında iki küçük çentik vardır. Bunlar “c” şeklinde değil yumuşak hatlı, 1 mm boyunda dikey bir girinti şeklinde olmalıdır. Çanta kulpu üzerinde sarılı olan deri materyal, sahte ürünlerde gelişi güzel ve donanımı içine alacak şekilde hatta bazen iki deri sarmal üst üste gelecek şekilde sarılmıştır. Gerçek Balenciaga çantalarda, deri materyal arası sarmallar eşit ve düzenlidir.

image

Kontrol Kartı

Gerçek bir Balenciaga çanta kontrol kartı ile beraber gelir. İçinde, Bakım Kartı, Controllato Kartı, Çanta Bilgi Kartı ve çantanın küçük bir deri örneği bulunmalıdır. Çantayı alacağınız satıcıdan çantaya ait kontrol kartı olup olmadığını mutlaka öğrenin.

image

Toz Torbası

Balenciaga çanta mutlaka kaliteli pamuktan üretilmiş bir toz torbası ile gelir. Çanta üzerindeki Balenciaga logosunun yazımına ve basımına mutlaka dikkat edin. Sahtelerinde özensiz veya logo hiç basılmamış olabilir.

image

Bunların dışında almak istediğiniz çantanın ne zaman alındığını, modelini  ve nereden alındığını mutlakasatıcıya sorun. Balenciaga çantaların renkleri her sezon farklı olarak piyasaya çıkar.(Siyah ve Beyaz hariç) Bu nedenle modelinin ve renginin çantanın üretildiği yıl ile uyuştuğundan emin olun. Bununla ilgili detaylı bilgiyi Balenciaga resmi web sitesine girerek de öğrenebilirsiniz. Yazımızda verdiğimiz ipuçlarına göre satıcıdan çantanın daha detaylı fotoğraflarını görmek istediğinizi söyleyebilir ve iyi bir inceleme yapabilirsiniz.

Güvenilir ve keyifli alışverişler dileriz.

Modacruz’da Balenciaga ürünleri için tıklayınız.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0