Saçlarınla İlgili Yaptığın 5 Hata

Saçlarını daha sağlıklı ve daha bakımlı bir hale getirmek için her ürünü, her şekillendiriciyi denedin ama saçların yine de sönük, hacimsiz ve ince telli mi duruyor? Belki de saç bakım rutininde bazı adımları atlıyor ya da gereğinden fazla ürün kullanıyor olabilirsin. Eksik ürün kullanmak kadar gereğinden fazla ürün kullanmak da istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Senin için hazırladığımız 5 tavsiyeye göz atarak saçlarının yeniden parlak ve hacimli gözükmesini sağlayabilirsin. Bakalım sen saçlarınla ilgili bu hataları yapıyor musun?

1-Çok Fazla Saç Kremi Kullanmak

İhtiyacımız olandan fazla saç kremi kullanmak çoğumuzun yaptığı bir hata. Saçlarımız kolay açılsın diye bol bol sürdüğümüz saç kremi aslında saçlarımızın en büyük düşmanlarından biri haline geliyor! Özellikle saç diplerine kadar sürülen saç kremi saçı hacimsiz ve sönük gösteriyor. Saç kremini az kullanmanı ve sadece saçın boyuna sürmeni tavsiye ederiz 🙂

4

Saç kremleri ve serumları için tıkla!

2-Saçlarda Dümdüz Bir Kesim Tercih Etmek

Uzun ve dümdüz kesim bir saç daha ağırdır ve seni aşağıya çeker. Saçlarının daha havalı gözükmesini istiyorsan bir sonraki kuaför ziyaretinde kuaföründen hafif katlı bir kesim isteyebilirsin.

3-Kuru Şampuan Kullanmamak

Saçlarımız yağlanmaya başladığında hacmini de kaybetmeye başlar. Bir kadının saçı kötü gözüküyorsa bütün günü kötü geçebilir 🙂 Eğer saçını yıkayacak zamanın yoksa mutlaka bir kuru şampuanı saç diplerine sıkmanı ve masaj yaparak yedirmeni öneririz.

4b05a7dad7d2bce5503ef552e221c1f0

Kuru şampuanlar için tıkla!

4-Köpük Adımını Atlamak

Saçlarını yıkadıktan sonra fön makinesiyle kurutsan da, kuruması için kendi haline bıraksan da köpük kullanmak her zaman hacim sağlar. Köpüğü saç diplerine de uygulayabilirsin.

5-Saçları Düzleştirmek

Saçlarını düzleştirici ile düzleştirmek saçına yapabileceğin en büyük kötülüklerden biri. Saçların aniden yüksek ısıya maruz kaldığı için dayanıklılığını kaybeder ve kırılmaya başlar. Aynı zamanda dümdüz saçlar oldukça hacimsiz gözükür, özellikle uçlarını da dümdüz yapıyorsan. Daha hacimli saçlar için saç diplerini yuvarlak bir saç fırçasıyla kaldırarak kurutman ve saçlarını uçlarını içeriye doğru kıvrılacak şekilde şekillendirmen gerekir.

3ccf8bc32ca3ffa634691fdf0879471f--soft-waves-dryers

Saç düzleştiricileri için tıkla!

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir