Saç Kırıklarına Son

Zaman geçiyor, günler geçiyor hatta aylar geçiyor ama saçların hala istediğin boya ulaşamadı. Hala saçlarını topladığında ya da ördüğünde uç kısımların çatallı ve kırık halleri sinirlerini bozuyor. Bu da yetmezmiş gibi saçlarını düzleştirdiğinde yumuşacık olması şöyle dursun aksine hem sert hem de saçların uçlarındaki kırıklardan başka görünen başka bir şey yoksa şu an kesinlikle doğru yerdesin. O halde saç kırıklarına son verecek şeyler nelermiş bir bakalım.

Ev Yapımı Hazır Saç Maskeleri

Evimizde hazırladığımız ürünler hem çok daha doğal olması hem de çok daha uygun fiyatlı olması sebebi ile en sık tercih ettiğimiz yollardandır. Şampuan ve saç maskesi kullanımında da saç diplerine sürme esnasında mutlaka masaj yaparsan saçlarının çok daha sağlıklı uzadığını fark edebilirsin. Sinameki kürü, zeytinyağı ve bakım yağlarından elde ettiğiniz yağ karışımları ile istediğin sonuca kısa bir süre sonra ulaşmak mümkün olacaktır. Özellikle çam terebentin yağı saçlarını hem parlaklaştıracak hem de kökten uca besleyerek sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

sac kiriklarina son

Son dönemde kimsenin dilinden düşmeyen birşey varki o da hindistan cevi yağı. Adete mucizevi faydaları var ve vücudun tüm bölgelerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Saçlar için de etkisi kanıtlanmış durumda. Hindistan cevizi yağının saça faydaları kadin.com’da.

Profesyonel Bakım Ürünlerini Kullanmak

Bu bakım ürünlerinden şaşmam ben, evde bakım yapacak zamanım ve halim yok diyorsan eğer doğru ürünleri kullandığınız takdirde bu bakım ürünlerinden de istediğin sonucu kısa bir dönem içinde almak mümkün olacaktır. Yalnız bu profesyonel ürünlerin marketlerde satılmadığını kuaförlerden temin edebileceğini ya da internetten alabileceğini hatırlatmak isteriz. Profesyonel bakımların standart ürünlerin çok üzerinde fiyatlara sahip olduğunu ancak içerik açısından çok daha etkili ve güçlü olduklarını unutmayın.

sac kiriklarına son3

Saçlarınızı Tararken Dikkat Edin

Özellikle sık tarak kullanımı saçlarını mutlaka kıracağından saçların için ilk yapmanız gereken doğru bir tarak tercih etmek olacaktır. Ahşap ve geniş dişli bir tarak yormadan, saçlarını da kırmadan istediğin sonucu sağlayacaktır. Arzu edersen boynuzdan el yapımı işlenen şimşir tarak da kullanabilir, kırıklarına veda edebilirsin. Saçlarını kuru olarak taramanın zararlı olduğunu düşünüyorsan sana kötü bir haberimiz var. Saçlarımızı kırılmaya yönlendiren en önemli husus saçların ıslakken taranmasıdır. Eğer böyle bir alışkanlığın varsa bir parça yağ sürerek saçlarının kırılmasını engellemek mümkün olacaktır.

sac kiriklarina son2

 

Saçlarınızı Düzenli Olarak Kestirmelisiniz

Saçlarını kestirdiğinde uzamadığına inananlardansan çok büyük bir yanılgı içinde olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle saç kırıklarına son vermek için yapılabilecek en önemli şey saçlarını düzenli olarak kestirmek olacaktır. Saçlarının sağlıklı olarak uzaması için kestirmemek değil aksine düzenli kesim işlemi kesinlikle yararına olacaktır. Bunun yanında doğru bir saç bakımı da gerçekleştirdiğinde saç kırıklıklarını hayatınızdan tamamen uzaklaştırabileceğinin garantisini veriyoruz. Sen sen ol önceliğini evde yapılan doğal yağlara ve maskelere, sonrasında profesyonel ürünlere ve son olarak her ay düzenli saç kestirme işlemine vererek saç kırıklarını unut.

sac kiriklarina son1

Bu içerik kadin.com tarafından hazırlanmıştır.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir