Pratik Ofis Makyajı Nasıl Yapılır?

İş hayatında bakımlı görünmek ve kendimize özen göstermek önemlidir. Fakat çoğu zaman yoğun çalışma temposunda sabah makyaj yapmaya vakit bulamıyoruz.  Peki pratik ofis makyajı nasıl yapılır duymaya ne dersin?

1-Ofis makyajında dikkat edilmesi gereken nokta sade ve şık olmaktır. Yüzüne çok kalın ve kapatıcı bir fondöten sürmek yerine hafif bir bb krem veya renkli nemlendirici tercih edebilirsin.  Cildinde kapatmak istediğin kusurların varsa fondötenin üstüne bir kapatıcı geçerek istediğin sonuca ulaşabilirsin.

c26c307adbefc759d2fb8c894327ef82

2-Pembe, şeftali tonlarında seçeceğin allıklar yüzüne canlılık katacaktır. Burada önemli olan nokta allığı bir şerit halinde sürmemek. Allığı dairesel hareketlerle hafif bir şekilde uygulamalısın. Eğer fazla kullanırsan her zaman başka bir fırçayla üstünden geçip görüntüyü yumuşatma şansın var.

3-Gözlerde de yine sadelik ön planda olmalı. Gözlerini ortaya çıkarmak için koyu bir fara veya dumanlı bir göz makyajına ihtiyacın yok. Açık kahverengi, krem tonlarında seçeceğin bir krem farı rahatlıkla parmaklarınla uygulayabilirsin. Gözün üstüne de ince bir kalem çekip bol rimelle tamamlarsan gözlerinin belirginleştiğini göreceksin.

c7eff8572541c6e7ae7d44e5e22edb87

4-Dudaklarda ise cilt rengine göre ruj seçilmeli. Açık tenliler çok koyu renk, koyu tenliler de çok açık renk ruj kullanmamalıdır. Koyu renk rujlar her zaman risklidir ve tazeleme gerektirir. Doğal tonlarda kullanılan bir ruj hem seni daha rahat ettirecektir hem de daha şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

5-Son olarak gün içinde tazeleme gerektirmeyecek bir makyaj yapmak pratiklik açısından önemli. Makyajın bittikten sonra bir makyaj sabitleme spreyi kullanırsan makyajının bütün gün yüzünde kaldığını göreceksin.

6e9c1dac2ed67d0ba5dc41936c22d588

Ofis makyajını stilinle tamamlamak için tıkla!

Modacruz Jr.Moda Editörü

Ece Güçel

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir