Ömrü Uzatan Yiyecekler

Tüm insanlık uzun ve sağlıklı bir ömür yaşamanın formülünü arıyor. Herkes sağlıklı bir ömrün sırrını başka bir şeye bağlarken aslında tek bir çözüm olduğunu göz ardı ediyoruz. Sağlıklı ve doğal bir beslenme düzenine geçip, zararlı atıştırmalıklardan uzak durarak ömrünüzü sağlıklı bir şekilde uzatmanız mümkün hale gelecektir. Bunun yanında düzenli olarak yapacağınız spor da sağlıklı ve uzun bir ömrün kapılarını size açması bakımından önemlidir.

Brokoli

Yeşil sebzeler arasında en çok sevilen ve tercih edileni hiç kuşkusuz ki brokoli. Her ne kadar erkekler brokoli ile ilgili olumsuz yargılara sahip olsalar da özellikle formuna dikkat eden kadınlar için brokolinin yeri çok ayrı. Hastalıklarla mücadelede en çok tercih edilen sebzelerden olan brokoli, içerdiği A ve C vitaminleri sayesinde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine katkı sağlar. Kalp ve kanser gibi ciddi rahatsızlıkların önlenmesinde de etkili olan brokoli, vücudun arınmasını ve temizlenmesini de sağlamaktadır.

Modacruz Metin1

Sarımsak

Her derde deva olan lezzetlerin başında gelen sarımsak keskin aroması ile yemeklerin en vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Pişmiş sarımsaktan ziyade sarımsağı çiğ olarak tüketmek çok daha faydalı bir seçenektir. Kalp ve kanser gibi hayati önem taşıyan hastalıklardan korunmasını sağlayan sarımsak, kolon kanseri riskini de azaltmaktadır. Sarımsağın vücut üzerindeki detoks etkisi de unutulmamalıdır.

Doğal antibiyotik sarımsak hakkında detaylı bilgi için tıkla!

Badem

Her gün düzenli olarak tüketilecek bir çay fincanı kadar badem kandaki kötü kolesterol oranının düşürülmesinde etkili bir çözümdür. Badem böylece damar tıkanıklıklarını önleyerek dolaşım sisteminin de düzenli olarak çalışmasını sağlıyor. Bu da genel olarak baktığımızda kalbin korunmasına olanak veriyor.

Avokado

Avokadonun içeriğinde bulunan yüksek vitamin, özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek pek çok hastalığın önlenmesinde etkilidir. Düzenli olarak tüketilen avokado sayesinde uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olabilirsiniz. Avokado, A, B1, B2, B3, B6, D vitaminleri ve potasyum açısından oldukça zengin bir besindir. Bu içerikler kalp ritmini ve tansiyonu düzenlemeye yardımcı olurken, oluşabilecek kalp krizlerinin de bu sayede önüne geçilmiş olunur.

Modacruz Metin2

Avokado ve avokado yağı hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Daha fazlası için tıkla!

Keklik Otu

Yapılan bazı araştırmalara göre keklik otu doku ve eklem iltihaplarını önleyen aktif bir maddeye sahiptir. Keklik otu aynı zamanda kemik dejenerasyonunu önlemede ve sistemi genel olarak kuvvetlendirmede de büyük bir etkiye sahiptir.

Yoğurt

Yoğurdun mucizevi bir etkisinin olmasının en büyük sebebi onun probiyotik bakteriler açısından zengin oluşudur. Probiyotik bakteriler bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli bir yer tutarlar. Bağışıklık sistemi ne denli güçlü ise hastalıklara yakalanma oranı da o kadar düşük olacaktır. Yoğurt aynı zamanda kolesterolü ve şekeri dengelemesi açısından da önemlidir. Eğer kilo kontrolünüzü sağlamak istiyorsanız yoğurdu sofralarınızdan eksik etmemelisiniz.

thumbnail_Modacruz Metin3

Fındık

Sadece fındık değil ceviz ve ay çekirdeği de içlerinde bulunan antioksidanlar sayesinde çok büyük bir öneme sahiptirler. Her gün düzenli olarak tüketilen kuruyemişler sağlıklı bir ömrün anahtarı olarak nitelendiriliyor.

 

Bu içerik kadin.com tarafından hazırlanmıştır.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir