New York Moda Haftası Sokak Stilleri

Moda haftaları hızlı bir şekilde başladı! Tüm dünyada moda tutkunlarını tek bir yere odaklayan moda haftaları İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyon ve trendlerini bize sunarken, defile ve etkinliklere katılan moda tutkunu isimler de sokak modası kulvarında kendi podyumlarını yaratıyor.

sokak modası

Geçtiğimiz günlerde New York Moda Haftası’nda yapılan defileleri geride bıraktık. Michael Kors ve Tommy Hilfiger gibi önemli markalar, İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonlarını muhteşem şovlar eşliğinde görücüye çıkardı.

Yeni trendlerden ve markaların özel koleksiyonlarından haberdar olduğumuz moda haftalarında artık sadece podyumları değil sokakları da takip eder hale geldik. Öyle ki; Olivia Palermo, Miroslava Duma ve Anna Dello Russo gibi isimleri bir dedektif edasıyla takip edip her giydiklerini aklımıza kazıyoruz. Sokak modasının marka ve koleksiyonları beslediği bir dönemdeyiz. Sokaklar artık kendi kültür ve modasını yaratıyor. Bu etki altın çağlarını yaşarken, bize de bu olguyu en iyi şekilde yansıtan kişileri takip etmek düşüyor. O halde New York Moda Haftası’nda sokaklarda gözümüze takılanları inceleyebilirsin.

1- Daima Beyaz

‘Beyaz sadece yaz giyilir.’ sözleri artık çok eskilerde kaldı. Beyaz ve tonlarını artık her sezon giyme lüksümüz var. Dolayısı ile istediğin her şeyle beyazı kombin edebilir ya da minimalist ve net bir etki arıyorsan kombinlerinde sadece beyaza yer verebilirsin. Özellikle beyaz elbiselerle istediğin etkiyi mutlaka yaratacaksın.

                                            Beyaz parçalara ulaşmak için hemen tıkla!

1

2- Eğlenceli Tasarımlar Her Yerde

Armalar daha cool adlarıyla patch’ler artık her yerde! Anya Hindmarch’ın çanta ve ayakkabı koleksiyonlarında eğlenceli tarzlarıyla karşımıza çıkan bu cool tasarımlar neredeyse her markanın ürünlerinde karşımıza çıkmaya başladı. Sosyal medyanın yeni fenomenleri onlar. İster ceketlerde, ister tişörtlerde istersen çantalarda kullan ama mutlaka kombinlerinde onlara yer vermeye çalış. Bunun için Modacruz’da yer alan FYI ateler markasına göz atabilirsin. Büyük çerçeveli güneş gözlükleri ise daima seni romantizme çağırıyor. Kar, kış, yaz farketmez… Moda dünyası için onlar olmazsa olmaz aksesuarlardan.

                                        FYI atelier markasını incelemek için hemen tıkla!

                                                       Güneş gözlükleri için hemen tıkla!

6

3- Bir Deri Ceket Klasiği

Deri ceketleri gardıroplardan çıkarmak için çok az bir süre kaldı. Kombinlere şık bir dokunuş kazandıran deri ceketler sokak modası kültürünün demirbaş parçalarından! Düz beyaz basic bir tişört ve jean kombinini bile bir üst seviyeye taşıyan deri ceketler ile sokakların kraliçesi sen olacaksın. Bunun için Derimod, Zara ve Desa gibi markaları inceleyebilirsin.

                              Derimod marka deri ceketleri incelemek için hemen tıkla!

                                 Zara marka deri ceketleri incelemek için hemen tıkla!

                                Desa marka deri ceketleri incelemek için hemen tıkla!

deri ceket

4- Pembe Düşler

Birkaç sezondur yükselişte olan pembe ve tonları yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Bu tonlarda elbise ya da etek giyerek tatlı kız moduna geçebilir ya da deri ceket ve yırtık jean’leri kullanarak asi bir tavıra bürünebilirsin. Seçim senin…

                                          Pembe etekleri incelemek için hemen tıkla!

                                                Jean’leri incelemek için hemen tıkla!

pembe

Modacruz&Bebecruz Moda Editörü
Yeliz Gültekin
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir