Neden İkinci El Moda?

Avrupa ve Amerika’da oldukça yaygın olan ikinci el moda akımı Türkiye’de de son yıllarda oldukça popüler. İlk başlarda alım gücüyle ilişkilendirilen ikinci el moda kendisine karşı oluşturulmuş bu  yanlış algıyı artık yıktı! İkinci el moda; Hollywood yıldızlarından ünlü modacılara ve hatta Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın bile benimsemiş olduğu, alım gücü ile bir ilgisi olmayan çevreci bir akım. ”Neden ikinci el modayı tercih etmeliyim?” diye soruyorsan cevabı yazımızda!

 

Trendlerin Esiri Değil, Kendi Stilinin Kraliçesi Olursun!

İkinci el kıyafet alarak mağazaların popüler trend dahilinde herkes için hazırladığı kıyafetleri almak yerine farklı zamanlara ait farklı parçalarla kendinize ait stilini oluşturabilirsin. Özellikle hiçbir yerde bulamayacağın vintage parçalar ve geçtiğimiz sezonda beğenip bir türlü alamadığın parçalar için ModaCruz doğru adres.

 

BKellerO51-42

Ayakkabı modellerini keşfet!

Designer Ürünler Giyersin

İkinci el lüks kalite, yeni sezon orta kaliteden daha ucuzdur. Başka bir deyişle yeni sezon Zara elbise, ikinci el Burberry elbiseden daha pahalı olabilir. İkinci el designer ürünler alarak, lüks kaliteyi ilk elden deneyimleme şansını elde edebilirsin.

 

Doğanın Korunmasına Katkıda Bulunursun

Dünyada her dakika yüz binlerce  iyi durumda kıyafet imha ediliyor. Elbette  fabrikalar durmadan aynı şekilde kısa zamanda çöpe gidecek kıyafet üretimine devam ediyor. Her geçen gün doğayı ciddi tahribatlara uğratan gereksiz üretime dur demek hepimizin görevi. Moda üretiminin getirdiği ciddi çevresel sorunlara ikinci el moda sayesinde katkıda bulunmazsın.

3U5A1242-copy

 

Alışveriş Eğlenceli Bir Fırsat Avına Dönüşür.

İkinci el alışveriş esnasında “her yerde aynı şeyler var” diyebilmen mümkün değil! Çok çeşitli, eşi benzeri olmayan parçalar arasından seçmek ve ucuza almak alışverişinizi heyecanlı ve eğlenceli hale getirir. Kabul et, mağaza değeri 2500 TL olan  bir Prada ceketi 200 TL’ye yakalamak fırsat değil de nedir?

Kadınlara Destek Olur, Onlara Güç Katarsın

ModaCruz; kadınlara her gün yeni fırsatlar ve heyecanlar yaratıp onlara güç katar. Kadınların moda ve markalar konusunda sosyalleşmesine, dolaplarında atıl duran kıyafetleri ya da etiketi üstünde ürünleri satarak hem kendileri hem de başka kadınlar için fırsat yaratmalarına olanak sağlar. Kadınların içindeki alışveriş tutkusunu iş potansiyeline dönüştürür de diyebiliriz 🙂

Vergi Ödemezsin

Mağazalardan veya internetten yaptığın tüm yeni ürün alışverişinde %18 Katma Değer Vergisi ödersin. İkinci el ürün alışverişleri KDV’ den muaftır. Böylece hem paran cebinde kalır, hem de dev mağazalara kazandırmak yerine ürünün ilk sahibine kazandırmış olursun harcaman toplumun olur.

anagorsel_22

Çanta modellerini hemen keşfet!

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir