Çizenbayan ile Soru Cevap

 

1-Çizenbayan kimdir? Bize kendinden biraz bahseder misin?

Çizenbayan ismi bir mimarlık öğrencisiyken sürekli proje çizdiğim için alınmıştı. Bugün artık çok başka işlerle

uğraştığımdan çizim yapamıyorum ama ismim herkes beni böyle tanıdığı için böyle kaldı. 30 yaşındayım. 15 yaşından beri seyahat etmek en büyük tutkularımdan biri. Müzikle, yogayla, sanatın diğer dallarıyla ve tabii seyahat ederek hayatımı daha güzel bir hale getirmeye çalışıp bunları paylaşarak çevremdekilere ve beni takip edenlere ilham vermeye çalışıyorum!

 

2-Evin olmadan yaşamak nasıl bir deneyim?   

Ben bir oğlak burcuyum. Biz oğlak burçları aslında evlerimize çok bağlıyızdır. benim bir senedir evim yok. öncesinde evim vardı ve öyle çok özenirdim ki dekorasyonuna. e mimarlık da var tabii!

Aslında hem seyahat etmeyi hem de evi  çok seven bir yapım var. Ama son senelerde seyahatlerim çok sıklaşmıştı, çoğunlukta İstanbul’da değildim, boşuna kira ödüyorum ben dedim. Kiradan tasarruf ettiğim parayla uçak biletleri alıp iş dışında da seyahat ettim. Her gittiğim yerden çalışabiliyorum nasılsa.

Ben dostlarımın olduğu her yerde kendini evde hissedebilen biriyim. Dolayısıyla hissiyat konusunda sıkıntı yaşamadım. Yorucu tarafları oldu tabii ki. Bavul yapmak ve bavuldan yaşamak biraz kabusum oldu. Ne zaman bir otelde 2-3 günden fazla kalacak olsam  bavullarımı boşaltıp dolaplara raflara yerleştirip küçük bir ev ortamı yaptım kendime 🙂

Bir de ne çok eşyam olduğunu fark ettim. Bir kısmını eşe dosta bir kısmını ihtiyaç sahiplerine verdim. çok özenerek aldığım giysilerimi vermeye kıyamıyordum tabii. Onlar için de ModaCruz var 🙂

IMG_6103

 

3-ModaCruz dolabına eklediğin kıyafetlerden hikayesi olanlar var mı?

Eklediğim ürünlerin bir kısmı çekim ürünleri, bir kısmı markalardan gelen hediyeler, bir kısmı da tabii özellikle yurt dışından aldığım hep bana bir şehri ya da o sıralar hislerimi çağrıştıran parçalar 🙂 Hikayesi olmaz olur mu!

 

4-ModaCruz’dan ilk aldığın parça?

Çok şık bir bavul aldım ve bu alışverişim sayesinde de uçak bileti kampanyasına katılma şansım oldu. 3 şehir seçtim bakalım hangisine çıkacak bilet heyecanla bekliyorum 🙂

figen-(1)

5-En yakın seyahat rotan?

Ekim ayını İstanbul’da geçirmeye karar verdim. Kasım’da Paris ve Berlin var rotamda 🙂

 

6-Seyahat çantanda önceliklerin neler?

Az ve öz olması önceliğim! Less is more!

 

7-Peki gezenbayan olarak en etkilendiğin şehir hangisiydi? 

Ah bu soru işte çok zor. Benim mesela en sevdiğim mevsim yoktur. Ben mevsim diye bir şey olmasını sürekli değişiyor olmasını severim. Sanırım seyahat ederken de böyle. Çok sevdiğim şehirler var elbet, bir tane seçmesi de çok zor, ama genel olarak söyeyebilirim ki dünyanın farklı yerlerinde kurulmuş, farklı alt kültürlerin barındığı, kendi ruhu, ritmi, alışkanlıkları, zorlukları ve güzellikleri olan şehirler olması beni heyecanlandırıyor. Ve buralarda yaşayan insanlarla ortak ve

farklı noktalar bulmak!

2

8-Son olarak ModaCruz kadınları ile paylaşmak istediğin bir mesaj var mı?

Kadına güç katan moda sloganıyla yola çıkmış bir markanın yarattığı bir topluluğun parçası olmaktan çok mutluyum! Ne güzel severek aldığımız ama bir şekilde ihtiyaçtan olabilir, artık çok giyip değişiklik istediğimiz için olabilir giysilerimizi onlara en az bizim kadar iyi bakacağına emin olarak birilerine  emanet ediyoruz aslında! Giysiler de yeniden hayat buluyor, yeni hikayelere dahil oluyorlar! Üstelik giysileri sattıkça ya da 2. el giysiler aldıkça uçak bileti kazanmak gibi kampanyalar var! ModaCruz bize güç katmakla kalmıyor bizi özgürleştiriyor da! Ne mutlu!

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Ece Vahapoğlu ModaCruz’da!

ecevahapoglu_dergi

Başarılı bir sunucu, yazar ve wellness eğitmeni Ece Vahapoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Ece Vahapoğlu’nu daha yakından tanımak ister misin?

1-ModaCruz’u nereden duydunuz ve ilk düşünceniz ne oldu?

İlk kurulduğu zamanlarda site beni buldu. Sonra ben de hiç kopmadım.

2- Dolabınızda olmazsa olmaz parçalar neler?

Her duruma uygun çeşit çeşit çantalar, spor kıyafetler ve ayakkabılar, V yaka beyaz t-shirt, diz boyunda elbiseler, jean pantolon…

3- Çantanızdan hiç ayırmadığınız 3 şey nedir?

Su şişesi, dudak koruyucu, cep telefonu ve ıvır zıvırları koyduğum ayrı bir clutch.

4- Modanın bir paylaşım ağı yaratıp kadınların ekonomisine katkı sağlaması hakkındaki düşünceleriniz neler?

Kesinlikle destekliyorum; hem kendim kıyafet ve aksesuar veriyorum, üstelik gelirini sosyal vakıflara bağışlıyorum; hem de onlive alışveriş yapmak çok pratik ve hızlı. Zamanla yarışan biz kadınlar için iyi bir çözüm. Bu arada severek aldığımız ama ruh ve vücut durumumuza göre değişen zevklerimizle kullanmadığımız ama evden çıkarmaya kıyamadığımız kıyafetleri ve aksesuarları 2.el satıp bir de gelir elde etmek ve birilerinin işine yaradığını bilmek hepsi müthiş duygular…

5- Dolabınızda olan bir parçanın hikayesini bizimle kısaca paylaşır mısınız?

Dünyanın her yerindeki seyahatlerimden mutlaka bir şeyler almışımdır; son yıllardaki macera dolu seyahatlerimde ruhumu da aradığım için son aldığım kıyafetler ve aksesuarlar hep mistik anlam taşır benim için. Güzel enerjilerle doludurlar. Evimde tek bir kocaman oda sadece kıyafetlerim ve yine ayrı bir oda ayakkabı odasıdır. 3+1 odalı evimin iki odası kıyafetler ve ayakkabılara ayrılmış; siz düşünün.

Ece Vahapoğlu’nun ModaCruz dolabını keşfetmek için tıkla!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Radarımıza Takılan Dolaplar

Birbirinden farklı modelleri ve marka seçeneklerini barındıran ModaCruz dolaplarını kurcalamayı çok seviyoruz! Mağazada sezonda görüp beğendiğin, belki de Türkiye’de bile olmayan parçalara ModaCruz dolaplarında her an rastlayabilirsin. Radarımıza takılan dolapları keşfet!

[email protected]

Cansın’ın dolabı sokak stilininin favori parçalarını barındırması ile radarımıza takıldı! Spor ayakkabı ve çanta tutkunuysan bu dolaba bayılacaksın bizden söylemesi 😉

cansindemiresik_dergi

[email protected]

Özenli görseller ile dolu ModaCruz dolaplarına bayılıyoruz! Bu dolapta en çok dikkatimizi çeken ofis stilinin kilit parçalarından olan şık elbiseler oldu. Kendi stiline uygun bir taneyi dolabına eklemek isteyeceğine eminiz.

aybikeyanar_dergi

[email protected]

Gülin’in ModaCruz dolabı lüks ürünlere uygun fiyata sahip olmak isteyenler için birebir. Çantadan ayakkabıya, ceketten kot pantolona birçok ürünü geniş marka ve ürün seçkisine sahip bu dolapta bulacaksın! 🙂

gulinalp_dergi

[email protected]

Rengarenk bu dolaba bayılacaksın! Yaz dolabın için trend parçalar seni bekliyor. Cansu kıyafetleri kombinleyerek satışa sunduğu görseller ile de bize stil önerileri veriyor.

cansukilic_dergi

[email protected]

Kozmetik tutkunuysan bu dolap tam sana göre! Makyaj setlerini uygun fiyatlara almak istiyorsan göz atmanı öneririz.

karsiyaka_dergi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Haftanın Dolabı: @ZeynepAydemir

Fox Tv’de yayınlanan ”Kalbimdeki” dizisinin Şebnem karakterini canlandıran oyuncu Zeynep Aydemir’e stili hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

zeynepaydemir_dergi

1- ModaCruz’u nereden duydunuz ve ilk düşünceniz ne oldu? 

ModaCruz’u ilk oyuncu arkadaşlarımdan duydum ve harika bir fikir olduğuna karar verdim. İtiraf edelim hepimizde alışveriş hastalığı var ve dolabımızda bir sürü artık kullanamadığımız, çekimlerde 1-2 kere giydiğimiz ya da hediye gelen ürünler duruyor. ModaCruz onları değerlendirme fırsatı yaratıyor. 

Maddi getirisi bir yana, fazlalıklardan arınmak, yeniye yer açmak, verimli bir şekilde kullanamadığımız ürünleri gerçek sahiplerine ulaştırma fikri hem eğlenceli hem de rahatlatıcı oluyor. 

2- Dolabınızda olmazsa olmaz parçalar neler?

 Jean’ler olmazsa olmaz parçalarım. Hem rahat hem de şık görünmenin kestirme yolu diye düşünüyorum. 

3-Sezonun trendlerinden ‘’İşte bu tam bana göre!’’ dediğiniz hangisi?

Trendleri ciddi şekilde takip eden biri olduğumu söyleyemem. Ben proporsiyonuma uygun olan, kendimi rahat ve iyi hissettiğim kıyafetleri seçerim. Günümüzde modanın zamansız olduğunu düşünüyorum. Modacı arkadaşlarımdan her yedi yılda bir modanın güncellenerek tekrar ettiğini duyuyorum. Bu yüzden aslında olabildiğince özgün ve kendi tarzımı yaratarak giyinmeyi tercih ediyorum. Herkesin beğendiğini değil kendi zevkimi ve rahatımı önemserim. 

4-‘’Keşke tekrar moda olsa!’’ dediğiniz bir trend var mı?

Keşke hiç moda olmasaydı dediğim aşırı sivri burunlu ayakları büyük ve çirkin gösteren botlar var mesela…

5-Çantanızdan hiç ayırmadığınız 3 şey nedir?

Rujum, güneş gözlüğüm ve kullandığım parfümün çanta boyu.

6-Tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

Mekana, zamana ve iklime göre tarzım değişir. Yazın hava sıcak olduğu için daha dekolte kıyafetler tercih ederken kışın çok daha sportif ve kat kat giyinirim. Şık diye bir kabanı giymem mesela mutlaka kaz tüyü olmalı ya da sıcak tutan kaşmir en sevdiklerimden. Yazın da terleten polyesterleri sevmem. İpekli ya da koton kumaşlar almaya çalışırım. Yani bir ürünü alırken malzemesi benim için önemlidir. İçindeki etiketleri mutlaka okurum. Ayakkabılarda da malzeme ve rahatlığa dikkat ederim. Sağlık ve şıklık paralel gitmeli.  Sete ve tiyatro kulisime giderken eşofman giyerken, özel hayatımda daha özenli olmaya çalışırım. Sonuçta sizi hiç tanımayan biri kıyafetlerinizle hakkınızda fikir sahibi olur.  İş ortamında konsantrasyonum kendimde değil oynadığım karakterdedir. Benim ne sevdiğim, ne giydiğim değil oynadığım karakterin tercihleri mühimdir. Dolayısıyla çalıştığım yerde kimliksiz bir rahatlık amaçlarım. Hazırlık aşamasına girdiğim an zaten kendi kıyafetlerimden hızla sıyrıldığım ve başka biri olduğum süreç başlar. Özel hayatımda ise kendime ve başkalarına karşı saygılı olmak adına özenli ama kendimden ve rahatımdan uzaklaşmadan giyinmeye çalışırım. Jean giymeyi seviyorum diye bir düğüne asla jean pantolonumla gitmem. Ortam ve mekanın gerekliliklerine dikkat ederim. 

 7-Modanın bir paylaşım ağı yaratıp kadınların ekonomisine katkı sağlaması hakkındaki düşünceleriniz neler?

Moda yüzyıllardır kadınların vazgeçemediği çok ciddi bir sektör. Tarihe dalacak olursa Avusturya’lıların meşhur Sisi karakteri var mesela. Tam bir moda ikonu! Giydikleri, saç modelleri, diyetine ve sporuna olan tutkusuyla Sisi Viyana’da sanata ve sosyal hayata damgasını vurmuş.  Müzesi yapılmış ve ziyaretçi akınına uğruyor. Onun gibi başka örneklere bakacak olursak modayı küçümsemek büyük hata olur. Bu kadar önemli bir sektör ekonomik olarak bütçesi olan olmayan herkesi ilgilendirir ve etkiler düşüncesindeyim. Dolayısıyla oluşturulan bu paylaşım ağı bana çok mantıklı ve iyi niyetli geliyor. Duyarlı ve akıllı kadınların birbirlerine el vermesi, var olan çarka uyum sağlaması ve kazanç elde etmesine saygı duyuyorum. 

Zeynep Aydemir’in ModaCruz dolabını kurcalamak için tıkla!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Haftanın ModaCruz Dolabı: @yakan

Sevgili ModaCruz kadını İlkan Hanım ile ModaCruz deneyimlerini konuştuk.haftanindolabi_dergi

1-Kendinizden bahseder misiniz?

İşletme eğitimi ile başlayan ardından stilistlik ve modelistlik eğitimi ile devam eden  ama içimdeki asıl tutkunun müzik olduğunu keşfettikten sonra sanatçı menajerliği ,şarkı sözü yazarlığı ve müzik prodüksiyonla halen devam eden tatlı bir yolculuk benimkisi…

Giyim kuşam, makyaj, stil yaptığım işin olmazsa olmazıdır zaten. Klip çekimlerinden tutun da albüm kapağına,tv programlarında sanatçının ne giyeceğine, makyajının nasıl olacağına, okunacak şarkıların oluşturulacak stile, tarza uyup uymayacağına kadar bu ikili beraber yürümelidir. Yürümelidir ki ortaya çıkan işlerde hem göze hem kulağa hitap edebilesiniz.

Kısaca moda ve müzik benim vazgeçilmezim …

2-Modacruz’u nereden duydunuz ve ilk düşünceniz ne oldu ?

Sosyal medyada gezerken devamlı karşıma çıkmaya başladı Modacruz reklamları. Hadi bir gireyim dedim 🙂 Girdikten sonra daha önce gördüğüm moda sitelerinden gerçekten çok farklı olduğunu siteye adım atar atmaz anladım zaten.

Daha önce dolap detoksu yaparken giymediklerimi birilerine hediye ediyordum herkes gibi. Bunları paraya dönüştürüp yerine yenilerini alabilme ya da satıştan  gelen tutarla herhangi istediğim bir şeyi yapmak fikri bile muhteşem geldi .

3-Modacruz’u arkadaşlarınıza tavsiye ediyor musunuz?

Bu konuda daha radikal çözümlerim var. Tavsiye etmek yerine direkt Modacruz’u telefonlarına indirtiyorum diyebilirim 🙂

4-Şimdiye kadar kaç ürün sattınız? Hangi parçalar yoğunlukta?

Modacruz’a ilk üye olduğumda A grubu ürünlerimi daha yeni üye olduğum ve takipçi sayım az olduğu için yüksek sayıda kısmını ”Modacruzvip” hesabına gönderdim. Chanel’den Prada’ya uzanan bir marka skalasında birçok ürün gönderdim  ve çoğu satıldı. Kendi dolabımda da  Louis Vuitton’dan Zara’ya kadar çeşitli marka yelpazesi ile satışlarım devam ediyor.

haftanindolabikolaj_dergi

5-Diğer satıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?

Alıcılara karşı  dürüst olmak, ürünlerinizin en son güncel fotoğraflarını paylaşmak,en ufak defoyu bile açıklama kısmına ya da görsele eklemek ,güzel ve anlaşılır resimler yüklemek ve asla sahte ürün ne almak ne de satmak ! Çünkü ModaCruz’u diğer sitelerden ayıran özelliği bu.

Son olarak bir Modacruz pembesi olarak diyorum ki  ;

Önemli olan ucuz almak değildir  kaliteyi uygun fiyatla alabilmektir .

@yakan’ın ModaCruz dolabı için tıkla!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Haftanın dolabı: @tugbatunckaya

haftanindolabi_blog

 

1-Kendinden biraz bahseder misin?

Merhabalar, ben Tuğba Tunçkaya. 1988 İstanbul doğumlu bir boğa burcu ve iç mimarım. Burcum ve mesleğim gereği görünüş her daim benim için önem taşıdı. Altı yıldır moda üzerine blog yazıyor ve Instagram paylaşımları yapıyorum.

2-ModaCruz’u nereden duydun ve ilk düşüncen ne oldu?

ModaCruz’u ilk olarak Instagram üzerinden duymuştum ve çok da mantıklı gelmişti. Türkiye’de böyle bir platform açığı vardı ve çok iyi oldu. Hem alıcı hem satıcının bir araya geldiği ve lüks markaların yer aldığı keyifli bir ortam oluştu.

3-Hangi markalar radarında?

ModaCruz üzerinden Miu Miu, Louis Vuitton ve Prada gibi markaları takip ediyorum. Birkaç favori kullanıcım da var. Bunların yanı sıra bir Ash bot ve Louis Vuitton çanta satın aldım bile. İkisini de farklı satıcılardan aldım, ikisi de harikaydı. Ben de kullanmadığım Christian Louboutin ayakkabımı yeni sahibi ile buluşturdum. Böylelikle evde raflarımda bekleyen lüks marka ürünler yeni sahiplerini bulurken, bende bu satışlarımı kendime yeni parçalar alarak kullanma fırsatı bulmuş oldum. 🙂

4-Modası geçse bile giymekten vazgeçmem dediğin parça?

Moda geçer, stil kalır diye boşuna dememişler. Ben de genelde ‘Bu çok moda hemen almalıyım.’ diye giyinen biri pek olmadım, daha ziyade kendi stilimi modaya uyarlamaya özen gösterdim. Alışverişlerimde de genelde bu doğrultuda para harcarım. Ancak ayrılamayacağım parçayı mutlaka soruyorsanız; bol paça pantolon ve jean’lerimi dolabımdan eksik etmem.

5-Şimdiye kadar kaç ürün sattın? Hangi parçalar çoğunlukta?

ModaCruz’da henüz yeni olmama rağmen satışlarım oldu. Ayakkabıların ilgi odağı olduğunu düşünüyorum. 🙂

6-Boş zamanlarında keyif alarak ilgilendiğin konular neler?

Spor, dans, kedim ve tabii ki alışveriş zaman buldukça vakit geçirmekten keyif aldığım aktivitelerim arasında.

7-Bu sene en çok ilgini çeken trend ne?

Asla uygulamam dedikten sonra deneyip çok sevdiğim belden file çorap gösterme trendini çok sevdim. Instagram paylaşımımda da epey ilgi gördü.

8- Çantanda olmazsa olmazların neler?

Ruj ve allığım olmadan sokağa çıkmam! Pek makyaj tazeleme huyum olmasa da, çanta değiştirsem mutlaka hemen çantama eklerim. Bir de unutmadan; sarj aletim. 🙂

9-Aynı zamanda ModaCruz’dan da alışveriş yapıyor musun?

Evet yapıyorum. Hatta ben bakiyemi hiç çekmeden ModaCruz içerisinde harcıyorum. Böylece dolabımda parçalar eksilirken bir yandan da yenileri geliyor. Uygun satarken uygun fiyata da sahip oluyorum bir nevi.

Tuğba Tunçkaya’nın ModaCruz dolabı için tıkla!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Haftanın Dolabı: @burcukarabacak

haftanindolabi_blog

1-Kendinden biraz bahseder misin?

2 çocuk annesiyim.  14 yaşında bir kızım 8 yaşında bir oğlum var. Boğaziçi Turizm mezunuyum.2 senedir tasarım işiyle ugraşıyorum. So Yoo adında 2 senedir kendi markamı çıkardım. Modayla çok iç içe olan hayatımı insanlarla paylaşmak istedim markamla.

2-ModaCruz’u nereden duydun ve ilk düşüncen ne oldu?

Arkadaşlarımın vasıtasıyla katıldım. İnsanlar giydiklerime ulaşmak çok istiyordu. Bu platform sayesinde amacıma ulaştım.

3-Hangi markalar radarında?

Lüks ürün grubu.

4-Modası geçse bile giymekten vazgeçmem dediğin parça?

Jean pantolonlarım ve deri ceketlerimden modası geçse bile vazgeçmiyorum.

5-Şimdiye kadar kaç ürün sattın? Hangi parçalar çoğunlukta?

ModaCruz’a daha yeni katıldım. Daha önce arkadaşlarımın sayfasından birçok ürünümü sattım.

6-Boş zamanlarında keyif alarak ilgilendiğin konular neler?

En büyük hobim spor yapmak. Çok büyük bir spor tutkunuyum. Dekorasyon ve moda dergileri inceliyorum ve zamanımın büyük bir bölümünü çocuklarım alıyor.

7-Bu sene en çok ilgini çeken trend ne?

Bu sene en çok ilgimi çeken trend bohem tarz.

8- Çantanda olmazsa olmazların neler?

Tam bir çanta tutkunuyum. Çantaların kıyafetimle uygun olmasına çok dikkat ediyorum.

9- ModaCruz’u arkadaşlarına tavsiye ediyor musun?

Evet bütün arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

10-ModaCruz kadınlarına satışlarını arttırmaları için tavsiyelerin neler?

ModaCruz kadınlarına tavsiyelerim güncel ve yeni ürünler koymaları.

11-Aynı zamanda ModaCruz’dan da alışveriş yapıyor musun?

Evet ModaCruzdan alışveriş yaptım. Özellikle vintage parçaları favorilerime ekliyorum.

12-ModaCruz’da aylık kazancın ortalama ne kadar? Kazancını nasıl değerlendiriyorsun?

Daha yeni girdiğim için şuan çok fazla yok ama ürünlerim baya beğeniliyor.

Burcu Karabacak’ın dolabını keşfetmek için hemen tıkla!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest