Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili #2

image

Eşyalarınızı fotoğraflamak için yanınız da her zaman bir arkadaşınız veya modellik yapacak kadar zamanınız olmayabilir. Böyle bir durumda yapılacak en kolay şey satmak istediğiniz ürünü örneklere benzer şekilde fotoğraflamak.

Tip #1 – Aydınlık bir ortamda, ürününüzün net bir şekilde fotoğraflandığından emin olun

image

Özellikle ayakkabı, çanta veya takılarınız orijinal kutusu duruyor ise, resimin odağı olmayacak şekilde bunlarıda resime katmak isteyebilirsiniz.

Tip #2  Fotoğraflarınıza alıcı gözüyle bakın! Ürününüzün her açısının net bir şekilde göründüğünden emin olun. 

image

Tip # 3: Ütüleyin ve askıya asın! 

Elbise, bluz, ceket gibi eşyalarınızı fotoğraflamak için desensiz bir arka fonun üzerinde askıysıyla fotoğraflamanız yeterli olacaktır. Ancak burada püf nokta ışığın yeterliliği ve elbetteki kıyafetin ütülü olup olmaması… Aynı zamanda ürününün tamamının çervenin içerisine sığması de önemli!

image

Tip # 4 Kombin önerilerinde bulunmaktan çekinmeyin! 

Modacruzcular dolabınızı karıştırırken, stilinizi de merak ediyolar. Dolabınızdaki diğer ürünler ve stiliniz hakkında ipuçları Modacruzcuları heyecanlandıracaktır!

image

Tip # 5 Artistik ruhunuzdan bir şeyler katın! 

Ürünlerinize somut bir kavramdan ziyade, birer deneyim gözüyle yaklaşın. Bir zamanlar severek aldınız, ve şimdi bu deneyimi başkasının sahip olmasına izin veriyorsunuz. Ne mutlu size! Fotoğraflarınızda bunu yansıtabilir, daha deneyimsel vitrin fotoğrafları oluşturabilirsiniz. Bu hem ürününüzü ön plana çıkarmanıza yardımcı olacak, hem de ürünün ruhunu yansıtacaktır.

Tavsiye: Akıllı telefonunuzla çekmiş olduğunuz fotoğraflarınıza, yaygın olarak kullanılan foto düzenleme uygulamaları sayesinde filtreler ekleyebilir veya çeşitli artistik eklemelerde bulunabilirsiniz! 

_

Diğer yazılar

Stil sahibi fotoğraflar için ihtiyacınız olan 3 basit…

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 1

Modacruz Ürün Fotoğraflama Stili 3

Satmak istediğiniz ürünü internette araştırdını mı?

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0