Modacruz Kadını: Stylishtricks blogu yazarı Elif ile tanıştınız mı?

image
Elif’in gardrobunda giymediği 150 adet kıyafeti var…
Modacruz ailesinin bir üyesi olan 27 yaşındaki Stylishtricks blogunun sahibesi ile stil ve ikinci el moda üzerine konuştuk…
Moda size neyi ifade ediyor? 
Moda tek kelimeyle kendimizi ifade etme yetimizin bir göstergesi bence. Ünlü bir tasarımcının defilesindeki bir kombini  satın alıp, birebir aynı aksesuarlarla kullanmak modayı takip etmek değil kesinlikle. İzlediklerimizden, takip ettiklerimizden kendi karakterimize, yaşam tarzımıza, vücut tipimize uygun olan parçaları birleştirebiliyorsak gerçekten modayı takip edebilmiş oluyoruz bana göre… 
image
En çok alışveriş yaptığınız markalar?
En çok ZARA ve Massimo Dutti’ den alışveriş yapıyorum. Ünlü tasarımlardan uyarlama ürünleri bu markalardan uygun fiyata edinebildiğim için bu markaları çok seviyorum.
İkinci el modaya yaklaşımınız nedir? 
İkinci el ürünlerin satılmasının hem satıcı hem alıcı açısından büyük avantajları var. Henüz böyle bir fırsat yakalayamamış olsam da, önceki sezonlarda kaçırdığım ürünleri ikinci el satışlar yoluyla yakalama fırsatım olabileceğini düşünüyorum. Aynı şekilde büyük bir hevesle alıp; çalıştığım sektör, beden değişikliği gibi sebeplerle kullanamadığım eşyalarımın kıymetini daha çok bilecek yeni sahiplerini bulması da ayrı bir keyif benim için.
image
Gardronunuzda satmayı düşündüğünüz kaç adet eşya mevcut?
Şimdilik satmayı düşündüğüm 100-150 civarı eşyam var. Ayakkabı tutkum nedeniyle genelde ihtiyacımdan fazlasını satın alıyorum. Satmayı düşündüklerim eşyalardan çoğu ayakkabı bu nedenle. Markaları  Nine West, ZARA,Massimo Dutti, Lacoste, Diesel vb. 
 
Stilini beğendiğiniz ünlüler var mı ve en çok hangi kombinlerini beğeniyorsunuz?
Miranda Kerr’ in her daim özenli olmasına ve Alexa Chung’ın da sanki özensiz gibi duran ancak üzerinde düşünülmüş olduğu çok belli olan salaş kombinlerine bayılıyorum!

image

Elif’in Modacruz Dolabını Ziyaret Edin: 

http://modacruz.com/stylishtricks

_

Diğer yazılar

Kate Middleton da ikinci el giyiyor

İkinci el tutkunu Hollywood Yıldızları

365 gün, her gün ikinci el kıyafet giyerek…

İkinci el Moda Amerika ve Avrupa’dan sonra artık Türkiye’de

Moda timsali Carrie Bradshaw ve ikinci el tutkusu

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0