Masabaşı Çalışanlarına Pratik Egzersizler

Bütün gün masabaşında hareketsiz çalışmak bazen çok yorucu olabiliyor. Zaman zaman sırt ve bel ağrıları yoğun çalışma temposunda kaçınılmaz. Sen de bu ağrıları hafifletmek, duruşunu düzeltmek istiyorsan evde uygulayabileceğin pratik egzersizleri hemen keşfet!

Plank

Plank çok kolay gibi gözükse de aslında yeni başlayanlar için oldukça zorlayıcı bir hareket. Plank tüm vücudu çalıştıran sayılı hareketlerden biri. Dikkat edilmesi gereken nokta yere tamamen paralel durulması. Karın bölgeni sıkı tutarak başından parmak uçlarını kadar düz bir çizgi halinde dur, bu hareketi saniye boyunca kalça ve poponu sıkarak devam ettir.

timthumb

Tek Bacak Köprü

Bu egzersiz diz kapağı ve kalçalar arasında kalan hamstring bölgesi ve karın kaslarını çalıştıracak! Tüm gün oturduğun için bu egzersiz bacaklarına çok iyi gelecek. Sırtüstü uzan, ellerini yanlardan uzat ve dizlerini bük. Sağ bacağını yukarı doğru bükmeden kaldır. Sol bacağından güç alarak kalçanı ve sırtını yukarı doğru kaldır. Sağ ayağın havadayken yavaşça sırtını yere doğru indir. 12 kere tekrarladıktan sonra diğer bacağa geç.

 

Alt Karın İçin Plank

Şimdi sırada alt karın kaslarını çalıştırmak için yapılacak bir plank hareketi var. Dirseklerin yine yerle temas ediyor olsun ve diğer plank pozisyonundaki gibi ön kolların yerle temas etsin. Karnını içinize çektiğin sırada dizin yere hafifçe değecek şekilde bir bacağını diğer bacağının içinden geçirerek onun yanına koyar gibi yap ve yavaşça geri çek. Bu egzersizi 8 kez bir taraf, 8 kez diğer taraf için uygula.

karin-kaslari-plank-egzersizi-blog-gittigidiyor-3

Squat

Squat belki de en çok bilinen ama bir türlü doğru yapılamayan hareket! Bu hareket ön bacak, kalça, omuz ve karın kaslarını çalıştırıyor. Ayaklarını omuz genişliğinde aç ve sırtınızı her zaman dik tutarak poponu aşağıya doğru indir. Sandalyeye oturur gibi yere paralel bir pozisyonda olmalı. Ardından topuklarından güç alarak kendini yukarı iterek başlangıç pozisyonuna dön, 15 kere tekrarla.

ejercicio-1024x683

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir