Lüks Çanta Bakım Kılavuzu

Yüksek tutarlar ödeyip satın aldığımız lüks marka çantalarımızın başına bir iş gelmesi ya da deforme olması hepimizin endişe ettiğimiz şeylerden birisidir.

Peki  kullanırken ve saklarken nelere dikkat etmemiz gerekir , deri bir çantanın bakımı nasıl yapılır biliyor musunuz?

İşte bir kaç ipucu;

Özellikle deri çantalarda zaman içinde çatlama ve kurumalar meydana gelebiliyor,  deri çantalar için özel bakım yağlarından kullanabilir ya da bütçenizin elverdiği şekilde bu çatlamaları önlemek için çantalarımızın bakımını yaparken öncelikle nemli bir pamuklu bez ile silebilir ardından bir makyaj pamuğu yardımıyla çok az nemlendirici krem sürerek ,çantanın deri kısımlarını dairesel hareketlerle silebilirsiniz.

Çantanızın ömrünü uzatan diğer önemli bir konu da, yağmurlu bir günde ıslanan çantanızın doğru şekilde kurutulmasıdır. Kesinlikle  kalorifer üzerine koyulmamalı ve saç kurutma makinesiyle fön yaparak kurutulmamalıdır, deri ısıya karşı duyarlı olduğundan zarar görecektir. Kuru pamuklu bir bezle ıslaklığı sildikten sonra kendi halinde kurumaya bırakılmalıdır.

Çok aydınlık ,direkt güneş ışığına maruz kalacak alanlarda tutulmamalıdır, yine deriye uzun vadede de olsa zarar verir.

Aynı zamanda  saç spreyi , parfüm , oje gibi kimyasallar deride leke oluşturacağından bu ürünlerin kullanımı çantadan uzakta yapılmalıdır. Bu tür durumlar meydana gelirse lekeyi kendiniz çıkarmayı denemeyin, kuru temizlemeye götürün.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0