Kozmetik Ürünler Nasıl Dezenfekte Edilir?

Kozmetik ürünler temizlenmediğinde, dezenfekte edilmediğinde bazen sorunlara yol açabilir. Hem alırken hem de satarken dikkat etmen gereken birkaç ipucunu senin için paylaştık!

Rujlar:

Rujlar hem satarken hem de alırken en çok özen göstermemiz gereken kozmetik ürünlerinden biri. Direkt dudağa temas ettiği için daha çok hassasiyet göstermelisin. Satılan rujunu göndermeden önce mutlaka eczanelerde bulabileceğin saf alkolle dezenfekte et. Bir kabın içine alkolü doldurup ruju batır, işte bu kadar kolay!

528e0b5655b1704e7faae18b8584da63

Rujlar için tıkla!

 

Göz Kalemleri:

Göz kalemleri en kolay dezenfekte edebileceğimiz kozmetik ürünleri. Kalemtıraşla ucunu açarak kolay bir şekilde dezenfekte edebilirsin. Aynı şey kalem formundaki ucu açılabilen rujlar ve dudak kalemleri için de geçerli.

12-Pcs-Set-Ladies-Colorful-Waterproof-Eyeliner-Pencil-Long-Lasting-Eye-Pencil-Kit-Makeup-Cosmetics-Eye

Göz kalemleri için tıkla!

Pudra Formundaki Ürünler:

Pudraları, allıkları ve göz farlarını yine eczaneden alacağın alkolle dezenfekte edebilirsin. Ürünlerin üstüne alkolü püskürttüğünde her şey hallolmuş olacak! Merak etme ürün kuruduktan sonra yine eski haline dönecek 🙂

b53d1116a608c7b0d6131d70dd6db564

Allıklar için tıkla!

Makyaj Fırçaları:

Makyaj fırçaları temizlenmeden kullanıldığında, aynı kişi kullansa bile, yüzde sivilce gibi sorunlara yol açabilir. Makyaj fırça ve süngerleri akan sıcak suyun altında beyaz sabuna sürterek ya da anti bakteriyel bir sabunla fırçadan temiz su akana kadar köpürterek temizleyebilirsin. Fırçaların yeni gibi olacak!

22a88e2a2a8bd55f8cfac1f4844e8c9b

Makyaj fırçaları için tıklayın!

Modacruz Güzellik Editörü

Ece Güçel

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir