İkinci El Kıyafet Tutkunu Hollywood Yıldızları

Ülkemizde hala daha aşılamamış bir moda tabusu olan, ikinci el kıyafeti yalnızca mağazalardan alışveriş yapabilecek ekonomik gücü olmayan insanların aldığı inancı, ikinci el moda kavramının giderek yaygınlaşması ve en çok da Hollywood ünlülerinin benimsenmesiyle her geçen gün bir tabudan çok dünya çapında trende dönüşüyor. Geçmişteki bir çok geçici trendin aksine ise ikinci el moda, tüketimi azaltarak çevreyi koruyor ve sürdürülebilir bir ivme ile tüm modaseverleri sarıyor.

İşte ikinci el kıyafet tutkunu Hollywood ünlülerinden bazıları:

1. Nicole Kidman

image

En son moda Designer kıyafetlerine olan tutkusuyla bilinen Nicole Kidman, aynı zamanda büyük bir ikinci el tutkunu… Özellikle ünlü tasarımcıların ikinci el parçalarını satın alan güzel oyuncu en çok Los Angeles’da bulunan Decades Inc. ve Manhattan’da ki Jim Smiley Vintage Clothing adlı ikinci el mağazalarından alışveriş yapıyor.

_

2. Sharon Stone

image

İkinci el tutkusu olan diğer bir ünlü ise Sharon Stone. Ünlü yıldız’ın ikinci el ve vintage kaşmir kazaklara olan özel bir ilgisi var. İlk elden kazak aldığında ise yalnızca Deborah Lindquist, adlı ikinci el kaşmir kumaşlardan yeni tasarımlar ortaya çıkaran bir tasarımcının butiğini tercih ediyor.

_

3. Drew Barrymore

image

Sevimli ve genç duruşuyla bilinen oyuncunun ikinci el vintage kıyafetlerden oluşan bir kolkesiyonu olduğu biliniyor. Geçtiğimiz sene çıktığı David Leterman showda giymiş olduğu 1980 yılından kalma ikinci el elbisesi oldukça fazla yankı uyandırmıştı.

_

4. Winona Ryder

image

Yıllardır ‘en iyi giyinenler’ listesinden düşmeyen Ryder, ikinci el parçaları yeni modern kıyafetleriyle kombinlemesiyle ünlü. Kendisinden sonra bir çok ünlününde bu tarzı benimsemeye başlamasıyla vintage ve ikinci el sektörün canlnamasına öncülük etmiş.

_

5. Rachel Zoe

image

Ünlü bir modacı olan, aynı zamanda TV moda programı olan The Rachel Zoe Project’in de yapımcısı olan Rachel Zoe’da ikinci ele gönül vermiş ünlülerden. Sıklıkla Los Angeles’da bulunan Sielian Vintage Apparel adlı ikinci el butikten alışveriş yaptığını söyleyen Zoe, kendi TV programının yarışmacılarına ikinci el mağazalardan alışveriş yaptırmasıyla biliniyor.

_

6. Mary Kate ve Ashley Olsen Kardeşler

image

Onları tanımayan yok, hem küçük yaşlarında sergiledikleri oyunculuk performansları, hem de kurmuş oldukları moda imparatorluğuyla ünlü kardeşler elbetteki birer ikinci el kıyafet ve vintage düşkünü. En karşı koyamadıkları ikinci el ürünlerin Valentino ve YSL marka ürünlermiş.

_

7. Mandy Moore

image

İkinci el kyafetleri alıp giymeyi sevdiği kadar, elden çıkarmayı da seven Mandy Moore kıyafetlerinin bir çoğunu California eyaletinde bulunan Anjanou adlı, ikinci el lüks kıyafetler alıp – satan mağazada değerlendiriyor.

Türkiye’de ikinci el kıyafet kavramını kadınlarla buluşturan, Modacruz.com, motivasyonu çevre duyarlılığı ve özgün stillerin öncülüğüne dayanıyor.

Hemen giymediklerini elden çıkarmak, ve ikinci el moda dünyasını keşfetmek için Modacruz‘u ziyaret edebilirsiniz.

_

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0