İkinci El Kıyafet Almanız İçin 7 Neden

İkinci el moda; Hollywood yıldızlarından ünlü modacılara ve hatta Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın bile benimsemiş olduğu, alım gücü ile bir ilgisi olmayan çevreci bir akımdır.

İşte bu akıma dahil olmanız için 7 iyi neden;

1.Trendlerin esiri değil, kendi stilinizin kraliçesi olursunuz!

İkinci el kıyafet alarak, mağazaların popüler trend dahilinde herkes için hazırladığı kıyafetleri almak yerine farklı zamanlara ait farklı parçalarla kendinize ait stilinizi oluşturabilirsiniz.

2.Orta kalite kıyafetler yerine, designer ürünler giyersiniz.

İkinci el lüks kalite, yeni sezon orta kaliteden daha ucuzdur. Başka bir deyişle yeni sezon Zara elbise, ikinci el Burberry elbiseden daha pahalı olabilir. İkinci el designer ürünler alarak, lüks kaliteyi ilk elden deneyimlersiniz.

3.Doğanın korunmasına katkıda bulunursunuz.

Dünyada her dakika yüz binlerce  iyi durumda kıyafet imha ediliyor. Elbette ki fabrikalar durmadan aynı şekilde kısa zamanda çöpe gidecek kıyafet üretimine devam ediyor. Her geçen gün doğayı ciddi tahribatlara uğratan gereksiz üretime dur demek hepimizin görevi.

foto (1)

4.Alışveriş eğlenceli bir fırsat avına dönüşür.

İkinci el alışverişiniz esnasında “her yerde aynı şeyler var” diyebilmeniz mümkün değildir. Çok çeşitli, eşi benzeri olmayan parçalar arasından seçmek ve ucuza almak alışverişinizi heyecanlı ve eğlenceli hale getirir. Kabul edin, mağaza değeri 2500 TL olan  bir Prada ceketi 200 TL’ye yakalamak fırsat değil de nedir? Ya da sezonda yüksek fiyatla kaçırdığınız bir kıyafeti, ikinci el fiyatıyla almak istemez misiniz?

5.Çoğunlukla bir kere veya hiç giyilmemiş kıyafete rastlarsınız.

Özellikle online ikinci el kıyafetin adresi Modacruz.com’ da göreceğiniz ikinci el kıyafetler genellikle bir kere giyilmiş veya hiç giyilmemiştir. Tıpkı sizin de gardırobunuzda bulunan o hiç giymediğiniz elbiseniz gibi… 🙂

6.Vergi ödemezsiniz!

Mağazalardan veya internetten yaptığınız tüm yeni ürün alışverişinizde,  %18 Katma Değer Vergisi ödersiniz. İkinci el ürün alışverişleri KDV’ den muaftır. Böylece hem paranız cebinizde kalır, hem de dev mağazalara kazandırmak yerine ürünün ilk sahibine kazandırmış olursunuz, harcamanız toplumun olur.

7.İkinci el kıyafet giymemeniz için bir sebep yoktur. 

Yeniden farksız lüks kıyafetleri, çok daha ucuza alır, çevreyi korumaya katkıda bulunur ve kendi stilinizle fark yaratırsınız!

Keyifli Modacruzlar.

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0