Her Akıllı Kadının Ocak Ayında Yapması Gereken 5 Şey

Kulağa pek alışılmış gelmediğinin farkındayız ama Ocak bizim en sevdiğimiz ay! Yeni başlangıçlar yapmak, inanmak ve yeniden hayal kurmak için temiz bir sayfa. Tüm bunları göz önünde bulundurunca Ocak ayı aslında tüm yılımızın kaderini belirlediğimiz ay haline geliyor 🙂 2018’i verimli geçirmek isteyen her akıllı kadının bu ay yapması gerekenleri seninle paylaşıyoruz!

1-Büyük Resmi Gör, Temel Hedefleri Belirle

Aşk, kariyer, para, eğitim, aile…Hayatının her alanıyla ilgili kendine bir hedef koymana gerek yok. Bu sene senin için hangisi daha önemli olacak, neyi geliştirmen ya da değiştirmen gerek bunu düşün. Önceliklerini belirle. Mesela bir ev satın almak bazılarımız çok büyük ve kısa vadede ulaşılması zor bir hedef olabilir. Bunun yerine kredi kartı borçlarını kapatmayı veya sana ek gelir sağlayacak bir uğraş edinmeyi deneyebilirsin. Hedeflerinden birinin üstüne gitmekten çekindiğin bir şey olmasına özen göster; bunu başardığında 2018’inin kayda değer bir yıl olmasını sağlayacaksın!

325c2ea364140c3b74f99b8c9570bba1--life-planner-planner-ideas

2-2017’de Nelerin Yolunda Gitmediğini Değerlendir

Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek ne kadar doğru? 2018’de geçtiğimiz yıl ne yaptığını, nelerin yolunda gitmediğini değerlendir. Arkadaşınla sorun mu yaşadın? Bunu çözüme ulaştır. Aşk hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler mi var? Değiştir. Son zamanlarda işinden çok mu şikayet ediyorsun? Yeni bir tane aramaya başla. Sorunların üzerine git ve çözüme ulaştır! 🙂

3-Kendine Bir Network Ağı Oluştur

Tamamen farklı bir kariyer yapmak istiyor veya şuanki bulunduğun alanda ilerlemek istiyor olabilirsin. Fakat önemli olan bir şey var ki o da her durum için de kendine bir network ağı oluşturman. Seni daha ileriye taşıyabilecek kişilerle tanış, onlarla zaman geçirmeye, onlardan bir şeyler öğrenmeye gayret et!

cropped-87ac94a44334dc618820495af5b57a63-business-attire-business-casual

4-Kendini Kanıtlamak İstediğin Birini Düşün

Kabul ediyoruz, ilk duyduğunda kulağa biraz çocukça geliyor olabilir. Kendine sana inanmayan, başaracağın hakkında bazı şüpheleri olan bir insan belirle. Modunun düştüğü anlarda, yapamayacağını düşündüğün zamanlarda aklına onu getir, bu seni motive edecek!

 

5-Her Gün 1 Saat Daha Erken Kalk

2018’de geçtiğimiz yıl kalktığından 1 saat daha erken kalk ve bunu bir alışkanlık haline getirmeye çalış. Her yere son anda yetişmeye çabalamak yerine hayallerine ulaşmak için ekstadan 1 saatin daha olacak! 🙂

spavanje

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir