Haftanın Modacruz Dolabı: zelfist

haftanindolabi_blog01

1-Kendinden biraz bahseder misin?

2007’den beri aktif olan Zelfist’in kurucusu ve yöneticisiyim. Website (zelfist.com) ve sosyal medya (@zelfist) kanallarımız aktif olarak devam etmekte… Son dönem önceliğimiz Youtube kanalımızda! Ben konuşmayı ve anlatmayı çok seviyorum. Bu sebeple Youtube videolarını çekerken de yayınlarken de çok zevk alıyorum. Anlatmak demişken, İstanbul Moda Akademisi’nde 9 yıldır moda üzerine dersler veriyorum. Yani moda hakkında bize bir şeyler anlat derseniz, susmam 🙂

2-Modacruz’u nereden duydun ve ilk düşüncen ne oldu?

Dolabımda duran, giymediğim ve durdukça bana vicdan azabı çektiren marka kıyafet, çanta ve ayakkabılarım vardı. İkinci el satış bunu iyi bir değerlendirme fırsatı. Dünyada örneklerini görsek de moda üzerine, güvenilir bir ikinci el satış sitesi Türkiye’de yoktu. Modacruz bu boşluğu doldurdu. Modacruz’un ilk günlerinden beri aktif üyesiyim. Zelfist ve Modacruz olarak da güzel işbirliklerine imza attık.

modacruz dolabim zelfist ikinci el satis ekran

 

 

 

3-Modası geçse bile giymekten vazgeçmem dediğin parça?

Kulağa sıkıcı gelecek ama klasikçilerdenim. Çılgın bir renkte çantam (Dolabımda bir tane altın rengi Miu Miu çantam satışta, onu görmezden gelin, istisnalar kaideyi bozmaz :)) sıradışı bir ayakkabım olması ilgimi çekmiyor. Onun yerine modası ve zamanı geçmeyen parçaları almayı tercih ediyorum. Sattığım ürünlerde de bunu görebilirsiniz. Desen sevmem. Beyaz, siyah, gri, lacivert gibi temel ve düz renkleri severim..

4-Boş zamanlarında keyif alarak ilgilendiğin konular neler?

İşimi iş gibi görmediğimden, çalışmadığım zamanlarda yaptığım şeyler hala modanın etrafında dönüyor. Boş zamanlarımda koltuğa yayılıp Youtube videoları seyrediyorum, dergi ve moda websitelerini geziyorum. İspanyolca öğrenmeye başladım. Duolingo gibi mobil uygulamalarda egzersizler yapmak çok eğlenceli. Astroloji üzerine uzun süreli bir eğitime başladım, bu sene yoğunluktan dolayı ara verdim, ona devam etmeyi ise iple çekiyorum.

5-Çantanda olmazsa olmazların neler?

Şaşıracağınız kadar ihtiyatlı biriyim (Yükselen: Oğlak:)) Çantamda en ağırlık yapan şey: Bakım çantamdır. İçinde deodoranttan diş ipine, güneş kreminden yüz nemlendirici spreyine kadar her şey bulunur. Ama mini boylarda! Çünkü çantamın ağır olmasından hoşlanmam. Zelfist Youtube kanalımızdaki ‘Bakım Çantam’ videosunda bir minik çantaya neler sığdırdığımı görebilirsiniz! Cüzdanımın fişlerle falan dolu olmasını sevmem, sürekli düzenler ve temizlerim. Kıyafetime göre çanta değiştirdiğim için de o çantadan bu çantaya bir şey geçirirken rujum, kulaklığım gibi şeyleri diğer çantada unuturum. Dalgın biri olduğumu söylememiş miydim?

6-Şimdiye kadar kaç ürün sattın? Hangi parçalar çoğunlukta?

Dolabımdan 23 ürün satıldı. Bu hafta yeni 30 ürün ekledim. Ara ara yüklemektense bir seferde dolabıma girip, giymediklerimi belirleyip, fotoğraflayıp, listelemek daha kolayıma geliyor.

zelfist

 

7-Aynı zamanda Modacruz’dan da alışveriş yapıyor musun?

Evet kendime de alıyorum tabii ki. Satılan bir ürünüm olursa o parayı çekmektense, bir şeyler alarak harcamayı tercih ediyorum. Haydan gelen huya gidiyor yani 🙂

8-Modacruz kadınlarına satışlarını arttırmaları için tavsiyelerin neler?

Satışa çıkardığınız ürünü tanıtan fotoğrafın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Eminim siz de bir ürüne sırf fotoğrafı ilginizi çektiği için bakmışsınızdır, öyle değil mi? 5 dakika daha fazla ayırıp; fotoğrafı nasıl bir arka zeminde, hangi ışığı kullanarak, ne açıdan çekeceğinizi düşünmenizi tavsiye ederim.

İçinize sinmeyen fotoğrafı yüklemeyin. Siz beğenmediyseniz başkası da beğenmeyecektir. Ben olsaydım neyi beğenir de bakardım düşüncesiyle hareket etmek dolabınıza çekim yaratacaktır. Açıklama kısmı da çok önemli! Ben arkadaşıma anlatır gibi, konuşma dilinde anlatımı seviyorum. Neden sattığımı da mutlaka belirtiyorum; ben olsam bilmek isterim.

Fiyat kısmına uyduruk ve şişirilmiş rakamlar koyulmasını doğru bulmuyorum. Aynı şekilde satışta olan ürünün altına, satmak istediğiniz fiyata kıyasla anormal derecede düşük fiyat teklifi yazılmasını da çok itici buluyorum.

Zelfist’in Modacruz dolabı için tıklayın.

 

 

Modacruz Moda Editörü
Instagram_App_Large_May2016_200 Figen ÇEKEN

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir