Haftanın Stil Önerisi ; Bol Paça Pantolon Nasıl Giyilir?

image

Uzun boylu bayanlar bol kesim pantolonların altına  babetlerini ya da spor ayakkabılarını rahatlıkla giyebilirler. Özellikle kış aylarında topuklu ayakkabılarla da kombinleyebileceğiniz bol paçalı pantolonlar stilinize ayrı bir hava katacaktır.

Bir de boyu bileklerde biten bol pantolonlar var ki, bu kesimler basenleri geniş bayanlar için ideal. Böylece dikkatler ayak bileği ve ayakkabıya çekildiğinden, basen bölgesi daha dar görünerek algıyı şaşırtabilir.

Çoğunlukla uzun boylu bayanların tercih ettiği bol paça pantolonlar, vücut tipini iyi tanıyan ve ona göre kombinlerini seçen, daha kısa boylu bayanlar içinde idealdir.

Kısa boylu bayanların yapması gereken tek şey, bazı stil ipuçlarını gözardı etmemek. En büyük ipucu ise, kombinlerinde uzun algısı yaratacak parçalar kullanmak. Topuklu ayakkabı, bel bölgesine dikkat çekecek kemer yada yüksek belli bol pantolon, bu ipuçlarından sadece birkaçı. Ayrıca paçaların tamamen yere değmesi de daha zayıf ve uzun bir görüntü algısı sağlayacaktır. Bu algı sağlanırsa kısa boylu bayanlarda, uzun boylu bayanlar gibi gönül rahatlığıyla bol pantolon kullanabilirler.

Son olarak, kombini dengelemek için bol pantolonu, kısa ve üste iyi oturan bir parçayla tamamlamak, çok şık duracaktır.Bol paça pantolun üzerine giyilen bol dökümlü bluzlerden uzak durun,olduğunuzdan kilolu görünmenize sebep olacaktır. Farklı bir tarz yaratmak isteyenler, düz tshirt ve blazer ceketle de kombinlerini tamamlayabilirler. Ancak bu durum görüntünüzü biraz daha maskülen bir havaya sokacaktır.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0