Haftanın Modacruz Gardrobu Spagetti’den Satış İpuçları

image

Spagetti adlı Modacruz dolabının sahibesi , 27 yaşında ve akrep burcu. Bir hafta önce aramıza katıldı ve hızla tüm Modacruzcuların ilgi odağı haline gelerek dolabından tam 15 satış yaptı. Herkes dolabına hayran. Hal böyle olunca kendisi ile moda anlayışı, favori markaları, ve Modacruz’da hızlı satışın ipuçlarını konuştuk. 

_
Kendinizden bahseder misiniz? Yaşınız, işiniz, burcunuz…
27 yaşında İstanbul doğumluyum, akrep burcuyum. Hizmet kalitesinin değerlendilmesi üzerine yarı zamanlı denetimler yapıyorum ve tam zamanlı digital marketing alanında çalışıyorum, aynı zamanda Management Information Systems bölümü yüksek lisans öğrencisiyim. Çok fazla iş ve sektör değiştirdim, e-ticaret beni heyecanlandırıyor, daha önce de 1 sene kadar farklı platformlar üzerinden e-ticaret ile uğraştım.Henüz hazırlık aşamasında olan bir projem var.
Moda sizin için neyi ifade ediyor?
Moda insanın ruhunun dışa yansımasıdır bence.Hem sade hem farklı olmak, farklı olurken sadelikten de uzaklaşmamak ve renklerin birbiriyle uyumunu yakalayabilmek benim moda anlayışımdır.
Modanın giderek daha da tüketim odaklı olduğuna ve bunun çevreye verdiği zararın yanı sıra çocukların bile işçi olarak çalıştırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?  Peki ya ikinci el moda?
Günümüzdeki yaşantılarda kısa hayatlarımıza çok fazla miktarda en’ler sıkıştırılmakta ve o enl’erin iyi olanlarına doğru ulaşmak için sorgusuz ve sualsiz gayret sarfedilmekte.. Acaba o en iyi, en güzel, en zengin, en sevilen, en mükemmel olan, her şeyin en iyisini yapan olmak gerçek ihtiyaç mıdır diye düşünmek gerektiğine inanıyorum. Düşüncesizce ihtiyacımızdan fazla tüketim yapmak , üretim sektöründe çalışanların da çocuk yaşlara inmesine sebep olabiliyor. İhtiyaç fazlası ürünlerimizin çevreye geri dönüşümü de olumsuz sonuçlara neden olabiliyor. Oysa ki bir ürünü atmaktansa, o ürün için heyecanlanan ve ihtiyaç duyan birisinin olduğunu bilmek ve el değiştirmesi güzel.Hem fazla tüketimi engelliyor hem de ürün yeniden hayat bularak çevreye zararı önlenmiş oluyor.
Modacruz’u nasıl duydunuz? Beğenilen bir dolabınız var, ya sizin en favori dolaplarınız hangileri?
Modacruz, internette alışveriş sitelerinden birinde gezerek reklam olarak karşıma çıktı .Siteye İlk girdiğimde 2.el ürünler dikkatimi çekmedi ancak ertesi gün kullanmadığım kıyafetlerimi satma fikri cazip geldi ve bir kaç ürün sıralamaya başladım. Sonrasında kendi ürünlerimi düşünüp çoğunun yeniden farkı olmadığını ve karşımdaki ürünleri satan satıcıların da ürünlerinin bu şekilde olabileceğini gördüm.Henüz alışveriş yapma imkanım olmadı ancak Modacruz projesinin de sahibi Melis hanımın dolabını beğendiğimi söyleyebilirim.
Ürünleriniz çok hızlı satılıyor, Modacruz’daki diğer dolap sahibelerine bu konuda bir tavsiyeleriniz var mı?
Evet,ürünlerimle oldukça talep var, çoğu zaman işimi gücümü bırakıp anında ilgilenenlere cevap yazabilmek için çaba harcıyorum. Ürünle ilgili bir şey sorulduğunda sadece o soruyu cevaplayıp bırakmıyorum, müşteriyle konuşuyorum iletişim kuruyor bazen de onun dolabındaki bir ürün hakkında yorum yapıyorum ,fikir alışverişi yapıyoruz.İndirim talepleri çok fazla oluyor, kullanmadığım ürünler olduğu için ,küçük tutarda indirimler için alıcıları kırmıyor yardımcı oluyorum ve en önemlisi ürünü olduğu gibi gösterip tamamen açık,net ve detaylı bilgiler verdiğimden ve güven oluşturduğumdan satışlarımın hızlandığını düşünüyorum. Alıcılara karşı saygılı,ilgili  ve nazik olmanın dolap sahiplerine satışlarında katkı sağlayacağına inanıyorum.
Dolabınızda satmayı düşündüğünüz kaç adet kıyafetiniz mevcut?
Şu an 200’e yakın kıyafetim mevcut.Ama alışveriş tutkumdan vazgeçemediğim sürece daha da olmaya devam edecektir.
Stilini beğendiğiniz Türk ve yabancı ünlüler kimler?
Scarlett johansson ve Adriana Lima’nın sade ve şık stilini çok beğeniyorum.
Dolabınızda olmazsa olmaz markalar hangileri?
Marc by Marc Jacobs, Furla, Alexander Wang. Kate Spade ,Mango,Lacoste, The North Face ,Mandarina Duck en çok sevdiğim ve tercih ettiğim markalardır. Aynı zamanda made in italy  ve swiss made herhangi bir markanın ürünlerine ayrı bir tutkuyla bağlanabiliyorum 🙂

Spagetti ‘nin dolabını gezmek için tıklayın.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0