Geri Dönüşüme Varım!

ernae

Modacruz ile tanışmam eskisine nazaran daha ufak bir daireye taşınmamla başladı.

Evet seviyordum hepsini. ‘Belki bir gün’ diyerek dolabımın baş köşesinde sakladığım yılların birikimi artık bana da, evime de fazla gelmeye başladı. Modacruz tam o dönemlerde sosyal medya reklamları ile karşıma çıkınca içsesimin evrende kaybolmadığına tanıklık etmiş bulundum.
12 yıla yakın bir zamandır internet alışverişi kullanıcısıyım. Gerek Türkiye’den gerek yurtdışından ancak en çok özenle seçip sahibi olmak için uğraş, vakit ve nakit harcadığım markaların özellikle replikalarından uzak durmak için official sitelerinden veya bilindik department store’lardan alışveriş yaptım hep. Hep titizdim bu konuda. Yılların eskimişliğine aldırmayan zevkim sayesinde 10-15 yıllık eşyalarım bile kıymetli olmuştur çoğu zaman. Ve sonra büyüdük, değiştik, alınan onca çanta, ayakkabı, elbise, hayat değiştikçe, ihtiyaçlar ve yaşam şeklim değiştikçe bir kenarda eski anılarını yaşatarak durmaya devam ettiler. Kıyamadım hiçbirine.

Veda zamanına kendimi hazırlarken kendi kendimi ikna etme cümlem şu oldu: 3 tane sat, 1 tane yeni al!

Evet bu yolda ilerlediğim zaman hem sizin ihtiyacınızı artık karşılamayan yepyeni eşyalarınız ihtiyaç sahibine ulaşıyor, hem dolabınızda yeni cicilere yer açılıyor, hem de aile ekonomisine hiçbir külfet vermeksizin ihtiyaçlar karşılanıyor. 1 taşla 3 kuş vurmak gibi..

jfjfj.jpg

Yaklaşık 3 aydır Modacruz’da satış yapıyorum. İlk iki ayda toplam satış rakamım 17.000 Türk Lirasına ulaştı. Bu benim için sürpriz bir talep, sürpriz bir sonuçtu. Sonrasında  etrafım, ailem, kardeşlerim ve arkadaşlarım (ki pek çoğu henüz internet kullanıcığı konusunda üşengeçler) ellerinde giyemedikleri amma ve lakin aynı zamanda kıyamadıkları iyi durumdaki eşyaları ile kapıma dayanmaya başladılar. Bu sayede umduğumdan uzun süren Modacruz maceram zevkle, keyifle, ilgim hiç eksilmeksizin devam ediyor. Ve bu maceram sadece kazanç, sadece yenilenmek meselesi olmaktan çıkıp ciddi bir iş halini aldı. Kazandığım, hayranlıkla takip ettiğim, bilmediklerimi öğrenmeme vesile olan Modacruz sayesinde tanıştığım arkadaşlarım da, hiç hesapta olmayan en güzel kazanım benim için.
Özetle teşekkürler Modacruz.

m

Sayende en çok bizler, biz kadınlar kazandık..

Ernae

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0