Gelinlere Düğünden Önce Beslenme Önerileri

Aylardır beklediğin o gün çok yaklaştı; yapacak iş çok, zaman sınırlı! Bu kadar yoğun bir dönemde kendini ihmal etmemeli, sağlığına ve güzelliğine katkı sağlayacak şekilde beslenmelisin. Zinde kalman ve güçlenmen için gelinlere beslenme önerilerimizi seninle paylaşıyoruz!

Şok Diyetlerden Kaçın

Hızlı kilo verme odaklı diyetlerden kaçın. Bu seni sadece daha yorgun ve sağlıksız yapar! Eğer kilo vermek istiyorsan bunu zamana yay ve sağlıklı beslenerek kilo vermeye özen göster. Beslenmende karbonhidratları azalt ve protein ağırlıklı beslenmeye başla. Sıvı tüketimini arttırmak da en önemli noktalardan biri.

gelin

Lifli Yiyeceklere ve Egzersize Hayatında Yer Aç

Lifler sindirim sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olduğu gibi tok da tutar. Lifli besinler tüketerek ve yanında ara öğünlerini taşımayı bir alışkanlık haline getirerek hem sağlıklı beslenmiş olacaksın hem de kilolara veda edeceksin! Düzenli egzersizi de hayatında bir alışkanlık haline getirirsen yağ yakımını hızlandırmış olursun.

anagorsel2

Kritik Soru: ”Düğün Günü Nasıl Beslenmeliyim?”

Kahvaltı güne enerjik başlaman için atlanmaması gereken bir adım. Ne kadar heyecanlı olduğunu biliyoruz fakat bu öğünü atlamamaya özen göster! Öğlen çok koşuşturmacalı geçeceği için kuaförde yemek için yanına küçük bir sandviç alabilirsin. Akşam için de düğünden 1-2 saat önce çok ağır olmayan bir yemek yemeni öneriyoruz!

gelin3

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir