Fondöten Rehberi: Doğru Fondöten İçin İpuçları

Fondöten denilince akla gelen maske görüntüsü artık geride kaldı. Her ihtiyaca ve cilt tipine göre fondöten bulmak mümkün. Sadece fondöten deyip geçmemek doğru ürüne yatırım yapmak önemli. Aklında doğru fondöteni bulmak ve uygulama ipuçlarıyla ilgili soru varsa yazımızı okumaya devam et!

52debba172feb0a7f657755e0b81e61f

1-İhtiyaca ve Cilt Tipine Göre Fondöten Seçmek:

Fondöten konusunda kuşkusuz en önemlisi cilt tipi. Kuru ciltliler nemlendirme özelliği yüksek ve parlak bitişli ürünler tercih etmeli. Eğer yağlı bir cilde sahipsen mutlaka mat veya pudra bitişli bir fondöten tercih etmelisin!

_9384405

Cilt tipi kadar önemli bir başka önemli nokta da bir fondötenden ne beklediğin. Eğer cildinde kapatmak istediğin bir şey yoksa her zaman ince fondötenleri tercih etmeye özen göster. Günlük kullanımda bu tarz fondötenler cildine nefes aldırır. Özel günlerde veya daha fazla kapatıcılığa ihtiyaç duyduğun günlerde Mac Studio Fix Fluid gibi daha kapatıcı olanları tercih et.

232316315

2-Kalıcılığını Arttırmak:

Fondötenin yüzünde daha iyi durmasını ve gün boyu kalmasını istiyorsan iki tavsiyemiz var. Bunlar makyaj bazı ve sabitleme pudrası. Makyajın kalıcılık ve kapatıcılık özelliğini arttıran bazlar aynı zamanda pürüzsüz bir görünüm veriyor.

slide_396140_4861984_free

Ürünün kalıcılığını gün boyu korumasını istiyorsan az bir miktar pudrayla sabitleme yapabilirsin.

3-En İyi Sonuç İçin Doğru Fırça Kullanmak:

Fondöten seçimi kadar onu uygulayacağın araç da çok önemli! Uygulama aşamasında mutlaka fondötenin yapısına uygun bir fırça veya sünger kullanmak gerekiyor. Kalın yapılı fondötenler daha çok nemli süngerlerle anlaşırken ince yapılı olanlar daha sık kıllı fırçalarla daha iyi bir sonuç verir.

originalbeautyblendersingle_canister_700x700_1_2

ModaCruz Güzellik Editörü

Ece GÜÇEL

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir