Emma Watson’dan Kadınları Güçlendiren Sözler

Harry Potter serisi ile küçük yaşta üne kavuşan Emma Watson gözlerimizin önünde büyüdü ve o artık  tüm kadınları düşünceleri ve söyledikleriyle etkileyen bir rol model.  İşte karşında Emma Watson’dan kadınlara güç katan sözler!

1-Tecrübeler Hakkında

Hayat, deneyimlerden öğrendiğimiz kişiye özel tasarlanmış bir yolculuk. Herkesin pusulası kendine. Ne kadar ikaz alırsanız alın, kendiniz tecrübe etmediğiniz sürece yol alamazsınız. Hata yapmaktan korkmayın. Öğrenmenin başka bir formülü yok.

C9dw70bUQAAdTKR

2- Feminizm Hakkında

Feminizm, birçok kesim tarafından hala erkek düşmanlığı olarak algılanıyor. Bu algı son derece yanlış. Feminizmin toplumsal, siyasal ve kültürel eşitlikten başka bir anlamı yok. Aslında son derece yalın ve basit. Bence erkekler de bu kelimeyi günlük sözlüklerine dahil etmeye başlasa iyi olur.

Emma_Watson_NoahPressC_Vettri.Net-79

3-Cinsiyet Eşitliği Hakkında

Erkek meslektaşlarımla eşit şartlarda çalışmak benim de en temel hakkım. Kendi bedenim hakkında karar verme yetkimi sonuna kadar kullanmak da öyle. Benim de bir kadın olarak içerisinde bulunduğum düzende, geleceğimle alakalı alınan siyasal ve toplumsal kararlarda söz sahibi olmamdan daha doğal ne olabilir? Bir erkeğin gördüğü saygıyı biz kadınların da hak ettiğini düşünüyorum.

emma

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir