Düzenli Dolaplar İçin 5 İpucu

Yazlıkları yavaş yavaş raflara kaldırmaya sonbaharlıklarımızı çıkarmaya başladık. Çok sık giymediğimiz kıyafetler, nereye koyacağımızı bilemediğimiz çantalar, ayakkabılar ile dolaplarımız, çekmecelerimiz kısa süre içinde karışmaya mahkum gibi gözüküyor. Vereceğimiz altın değerinde 5 ipucu ile dolaplarını nasıl daha düzenli tutabileceğini seninle paylaşıyoruz!

1.Çantalar ile Başla

Saatlerce arayıp dolabının içinde bulamadığın, en altlarda ezilmiş çantalarınız muhakkak olmuştur. Bu durumun önüne geçmek için çantalarını ayrı bir yerde tutmaya, onlara da kıyafetlerin gibi özen göstermelisin.  Büyük parçalar olan çantaları ayırdıktan sonra kıyafetlerin ile devam et.

GrayMalinPrada1

2.Çekmecelerine Bölmeler Ekle

Geniş bir alana ilk başta katlayarak ve düzenle yerleştirdiğin parçaların zamanla karışmaması için dolap içlerine bölmeler ekleyerek dağınıklığı önleyebilirsiniz. Özellikle iç çamaşırları ve çoraplar için bu yöntem oldukça işine yarayacak.

3.Ayakkabıları Atlamamak Gerek

Ayakkabıları ayrı bir dolapta veya dolabının sadece belli bir bölümünde saklarsan hem dağınıklığı önlemiş olursun hem de aradıklarını daha kolay bulursun. Eğer yerin varsa ayakkabıları kendi kutularında saklamanı öneririz.

 

dream-walk-in-designer-closet-39

4.Dolap İçinde Askıları Zincir ile Muhafaza Et

Dolap içinde fazla yerin yoksa  bir zincir yardımıyla askıları dolabında tutarsan büyük ölçüde kıyafetlerine yer açmış olursun.

5.Takıların İçin Ayrı Yerin Olsun

Dolabının içinde ya da küçük kutuların içinde kolyelerin, küpelerin birbirine karışmasını istemezsin değil mi? Takıların için bir tabak kullanabilirsin. Duvarda yerin varsa takılar için kendine bir pano yaparak dağınıklığı engelleyebilirsin.

ballard-designs-sophia-jewelry-tp_1491073479835541592f

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir