Dolap Düzenleme Sırları

Dolap düzenimizin stilimiz hakkında ipuçları verdiğini biliyor muydun? İster büyük, ister küçük bir dolabın olsun; dolabın düzenli, vakit geçirmekten keyif aldığın ve stilini yansıtan bir yer olmalı. Dolabını küçük bir dönüşüme sokmaya var mısın?

1.İlk Adım: Dolap Detoksu

Öncelikle artık kullanmadığın kıyafetlerini ve aksesuarlarını ayırmakla başla.  Dolabında uzun süredir bekleyen kıyafetlerini ModaCruz’da satışa çıkararak kazancınla hem dolabını yenileyebilirsin hem de onları en az senin kadar sevecek yeni sahiplerine ulaştırmış olursun.

dolap5

2.Boyutlar Önemlidir

Dolap detoksundan sonra sıra düzenlemekte! Astığın ve katladığın kıyafetlerin boylarına göre dizilmiş olmasına özen göster. Bundan sonraki adım ise kıyafetleri renklere göre kategorize etmek.  Dolabın bütün olarak hem  güzel gözükecek hem de  aradıklarını daha kolay bulacaksın.

3.Göz Teması

Sevdiğin ve sıklıkla kullanmaktan keyif aldığın parçalar her zaman gözünün önünde olsun. Bu şekilde bir sonraki dolap temizliği de daha kolay olacak. Unutma dolabın baktıkça keyif aldığın, sana ilham veren bir yer olmalı!

dolap4

4.Ayakkabı&Çanta Meselesi

Ayakkabılarını türlerine göre kategorize et. Eğer yerin varsa orijinal kutularıyla saklamaya özen göster. Çantaların için de toz torbalarını saklamanı öneririz. Bu hem temiz ve düzenli kalmalarını sağlayacak hem de bir gün satışa çıkartmak istersen değerlerini arttıracaktır.

dolap1

5.Aksesuarlarına Yer Ayır

Kolyelerin birbirine dolanması, küçük parçaların unutulması veya kaybolması oldukça kolay! Aksesuarların için bölmeleri olan bir çekmece tercih et. Bu sayede ne kullanacağına karar vermen de büyük ölçüde kolaylaşacak.

dolap2

Ece GÜÇEL

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir