Coco Chanel’den Güzellik Üzerine

Coco Chanel zamanının normlarını yıkıp hem modaya hem de kadınlara yön vermesiyle tam bir idol! Coco Chanel’in güzellik üzerine söylemiş olduğu en güzel sözleri seninle paylaşıyoruz.

İmza Kokunun Önemi

Parfüm kullanmayan bir kadının geleceği yoktur. Devrim yaratan Chanel No.5 parfümü ilk çıktığında çok konuşuldu. Çünkü o günlerin çiçeksi kokularından çok farklıydı. Şuanda da No.5 parfümü her 30 saniyede bir tane satıyor ve dünyanın en ikonik parfümleri arasında gösteriliyor.

anagorsel2

Chanel parfümler için tıkla!

Renk Seçimi Üzerine

“Ben siyahı sundum ve bugün hala gücünü koruyor. Siyahın yok olması için, etraftaki her şeyin yok olması lazım.” Chanel 1926’da kadınlar için siyah kıyafetler tasarladı ve bilinen moda kurallarını yıktı. Siyah sevgisine rağmen Coco Chanel aynı zamanda ”En güzel renk size yakışandır” felsefesini de benimsemiştir.

Yaşlanmak Üzerine

Doğa sizlere 20’li yaşlardaki yüz ifadenizi verir, hayat 30’lu yaşlarda ifadenizi şekillendirir. Ama 50 yaşında hak ettiğiniz ifadeyi alırsınız.

00-holding-hbg-coco-chanel

Herkesin Birey Birbirinden Farklıdır

Coco Chanel kadınları korseden kurtaran ve rahat kıyafetlere kavuşturan tasarımcı olarak biliniyor. Kadınların kendini rahatlıkla ifade edebilmesine olanak sağlamıştır. Coco Chanel yaşamı boyunca sosyal normlara karşı bir savaş vermiştir. Bu sözlerini de şu şekilde açıklar ”Vazgeçilmez olmak için farklı olmalısın”

Ruj Kullanmanın Gücü 

”Eğer üzgünsen, aşk acısı çekiyorsan makyajını yap, bakımını yap, rujunu sür ve harekete geç!” Chanel’in ikonik kırmızı ruju Pirate bu iş için birebir 🙂

New_and_Now_2017_February_Rouge_Coco_Gloss

Chanel rujlar için tıkla!

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir